В Росії проходять так звані “вибори” президента, на яких, очевидно, переможе диктатор Володимир Путін.
Politico спрогнозувало, що може статися під час його “нової каденції”, яка триватиме щонайменше до 2030 року.
Війна в Україні допомогла зробити внутрішню ситуацію в Росії більш нестабільною, ніж за останні десятиліття, і всілякі потенційні сценарії майбутнього вже не є чимось немислимим. З чим Росія може зіткнутися до кінця наступного терміну Путіна 2030 року.
“Володимир Путін переможе на чергових виборах президента Росії. Вибори, звичайно, будуть сфальсифіковані на користь Путіна, як і всі його попередні, але Путін майже впевнений, що претендуватиме на ще один шестирічний термін, що приведе його принаймні до 2030 року”, – пише Politico.
Катастрофічні рішення Путіна в Україні вже призвели до непередбачуваних побічних ефектів, які лише продовжуватимуть породжувати невдоволення в майбутньому – і більше інтересу до потенційних альтернатив, включно з відвертою демократією.
Хоча перший сценарій базується на розквіті демократії в Росії, його ймовірність коливається між 5-10%.
Як показали антикомуністичні та антиколоніальні революції 1989 року в Східній Європі, тоталітарні режими можуть опиратися на сипучі піски та швидко руйнуватися перед обличчям демократичних рухів.
“І це було правдою ще до підозрілої смерті Олексія Навального у в’язниці… Його вбивство навряд чи знищило продемократичну енергію в країні. З перетворенням Навального з учасника кампанії на мученика такий імпульс для демократичних реформ – навіть демократичної революції — може фактично почати будуватися заново”, – пише видання.
Як зазначає Politico, у поєднанні з іншими протестами, не в останню чергу, організованими матерями та дружинами солдатів армії РФ, тепер можливий раптовий сплеск демократичного імпульсу в країні.
В другому сценарії, з вірогідністю в 10-15%, Росія може просто розпастись.
Politico пише, що на тлі спустошливої війни, коли сотні тисяч московських солдатів загинули в безглуздій боротьбі, росіяни масово виходять на протест і скидають режим, що тримається за владу.
“По всій країні панує хаос, який перетворюється на суміш анархії, територіальної роздробленості та насильства, що не залишає байдужим жоден регіон і жодну родину. Зрештою, це саме те, що сталося в Росії наприкінці 1910-х і на початку 1920-х років, коли крах царського режиму розірвав Російську імперію”.
Чи може це повторитися? Можливо, не відразу. Але Росія залишається конгломератом із 21 республіки, ще десятків регіонів і ще більшої кількості національностей з незліченною кількістю образ на Москву.
“Чим довше триває війна – і чим більше цих колонізованих меншин кидають у м’ясорубку Путіна, винищуючи набагато вищими темпами, ніж етнічних росіян ймовірність такого сценарію зростає”.
Третій сценарій ґрунтується на ідеї активізації російських націоналістів. Його ймовірність зростає вже до 15-20%.
Ще рік тому ідея про те, що ополченці-перебіжчики на чолі з запеклим націоналістом можуть ледь не піти на Москву, була фантастикою.
А потім, у червні 2023 року, очільник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин зробив саме це. І хоча ПВК так і не дійшла до Москви, це не було пов’язано з відсутністю можливостей; навпаки, шлях був широко відкритий. Якщо Пригожин чогось і досяг, так це того, що змусив Путіна мати вигляд царя без одягу.
З цих причин такий сценарій видається одним з найбільш вірогідних для постпутінської Росії. Полум’я націоналізму, розпалене Путіним, навряд чи вщухне найближчим часом.
Технократичне перезавантаження. На цей сценарій відведено орієнтовно 20-25% вірогідності.
Видання зазначило, що минуло два роки після невдалого вторгнення Москви до України, і його наслідки для Росії вже очевидні.
Ці витрати, чи то у вигляді просідання економіки, чи то у вигляді спіралеподібного зростання кількості загиблих, продовжуватимуть накопичуватися. Ось чому ідея про те, що найближче коло кремлівських чиновників зустрінеться з Путіним і повідомить йому, що вони цінують його службу і бажають йому всього найкращого на пенсії – іншими словами, це повторення ситуації з відставкою Микити Хрущова 1964 року – є сценарієм, ймовірність якого з плином часу лише зростатиме.
За даними видання, нині існує велика ймовірність того, що до 2030 року в Росії з’явиться новий режим.
“Новий уряд не обов’язково буде демократичним. Але його очолить невелика кількість технократичних еліт, навчених на Заході, які почали б говорити багато речей, які люблять чути західні чиновники та бізнесмени, які прагнуть повернутися до свого роду статус-кво довоєнного періоду. Вони покладуть велику частину провини за війну лише на Путіна, обіцяючи повернення до нормального стану в Москві. Вони можуть піти так далеко, щоб навіть звільнити деяких політичних в’язнів і опозиційних політиків”.
“Хай живе президент Путін” – сценарій з ймовірністю в 45-50% розвитку подій в Росії після переобрання Путіна на посаду президента.
“Зі смертю Навального демократична опозиція перебуває в руїнах. Російська економіка, попри шквал західних санкцій, навряд чи зазнала краху, навіть якщо вона стала млявою. Хоча Путін не підкорив Київ, найгірше в українській війні ще може бути попереду, особливо з огляду на стриманість США щодо озброєння України. І порівняно з американськими президентами, у свої 71 рік Путін все ще має відносну молодість на своєму боці”, – пише видання.
Опублікований документ містить перелік політичних убивств, скоєних російськими спецслужбами від початку 2000 року, коли до…
У Кремлі зростає напруга: Володимир Путін може стати мішенню для замаху. Причина – його небезпечні…
Джордж Уельський, спадкоємець британського престолу, має вишукані кулінарні вподобання, які відрізняють його від більшості дітей.…
Голлівуд знову дивує — тепер його заможна еліта не лише насолоджується розкішшю, а й інвестує…
На відомого американського репера P. Diddy, він же Шон Комбс, якого звинувачують у сексуальному насиллі, подали черговий…
Міжконтинентальна балістична ракета РФ, яка вдарила по Дніпру, не спричинила вибухів і руйнувань на землі. Про…