Нова каденція Путіна: Politico озвучило 5 сценаріїв для Росії

В Росії проходять так звані “вибори” президента, на яких, очевидно, переможе диктатор Володимир Путін.   

Politico спрогнозувало, що може статися під час його “нової каденції”, яка триватиме щонайменше до 2030 року.

Війна в Україні допомогла зробити внутрішню ситуацію в Росії більш нестабільною, ніж за останні десятиліття, і всілякі потенційні сценарії майбутнього вже не є чимось немислимим. З чим Росія може зіткнутися до кінця наступного терміну Путіна 2030 року.

“Володимир Путін переможе на чергових виборах президента Росії. Вибори, звичайно, будуть сфальсифіковані на користь Путіна, як і всі його попередні, але Путін майже впевнений, що претендуватиме на ще один шестирічний термін, що приведе його принаймні до 2030 року”, – пише Politico.

Сценарій перший

Катастрофічні рішення Путіна в Україні вже призвели до непередбачуваних побічних ефектів, які лише продовжуватимуть породжувати невдоволення в майбутньому – і більше інтересу до потенційних альтернатив, включно з відвертою демократією.

Хоча перший сценарій базується на розквіті демократії в Росії, його ймовірність коливається між 5-10%.

Як показали антикомуністичні та антиколоніальні революції 1989 року в Східній Європі, тоталітарні режими можуть опиратися на сипучі піски та швидко руйнуватися перед обличчям демократичних рухів.

“І це було правдою ще до підозрілої смерті Олексія Навального у в’язниці… Його вбивство навряд чи знищило продемократичну енергію в країні. З перетворенням Навального з учасника кампанії на мученика такий імпульс для демократичних реформ – навіть демократичної революції — може фактично почати будуватися заново”, – пише видання.

Як зазначає Politico, у поєднанні з іншими протестами, не в останню чергу, організованими матерями та дружинами солдатів армії РФ, тепер можливий раптовий сплеск демократичного імпульсу в країні. 

Сценарій другий

В другому сценарії, з вірогідністю в 10-15%, Росія може просто розпастись.

Politico пише, що на тлі спустошливої війни, коли сотні тисяч московських солдатів загинули в безглуздій боротьбі, росіяни масово виходять на протест і скидають режим, що тримається за владу.

“По всій країні панує хаос, який перетворюється на суміш анархії, територіальної роздробленості та насильства, що не залишає байдужим жоден регіон і жодну родину. Зрештою, це саме те, що сталося в Росії наприкінці 1910-х і на початку 1920-х років, коли крах царського режиму розірвав Російську імперію”.

Чи може це повторитися? Можливо, не відразу. Але Росія залишається конгломератом із 21 республіки, ще десятків регіонів і ще більшої кількості національностей з незліченною кількістю образ на Москву. 

“Чим довше триває війна – і чим більше цих колонізованих меншин кидають у м’ясорубку Путіна, винищуючи набагато вищими темпами, ніж етнічних росіян  ймовірність такого сценарію зростає”. 

Сценарій третій

Третій сценарій ґрунтується на ідеї активізації російських націоналістів. Його ймовірність зростає вже до 15-20%.

Ще рік тому ідея про те, що ополченці-перебіжчики на чолі з запеклим націоналістом можуть ледь не піти на Москву, була фантастикою.

А потім, у червні 2023 року, очільник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин зробив саме це. І хоча ПВК так і не дійшла до Москви, це не було пов’язано з відсутністю можливостей; навпаки, шлях був широко відкритий. Якщо Пригожин чогось і досяг, так це того, що змусив Путіна мати вигляд царя без одягу.

З цих причин такий сценарій видається одним з найбільш вірогідних для постпутінської Росії. Полум’я націоналізму, розпалене Путіним, навряд чи вщухне найближчим часом.

Сценарій четвертий

Технократичне перезавантаження. На цей сценарій відведено орієнтовно 20-25% вірогідності.

Видання зазначило, що минуло два роки після невдалого вторгнення Москви до України, і його наслідки для Росії вже очевидні.

Ці витрати, чи то у вигляді просідання економіки, чи то у вигляді спіралеподібного зростання кількості загиблих, продовжуватимуть накопичуватися. Ось чому ідея про те, що найближче коло кремлівських чиновників зустрінеться з Путіним і повідомить йому, що вони цінують його службу і бажають йому всього найкращого на пенсії – іншими словами, це повторення ситуації з відставкою Микити Хрущова 1964 року – є сценарієм, ймовірність якого з плином часу лише зростатиме.

За даними видання, нині існує велика ймовірність того, що до 2030 року в Росії з’явиться новий режим.

“Новий уряд не обов’язково буде демократичним. Але його очолить невелика кількість технократичних еліт, навчених на Заході, які почали б говорити багато речей, які люблять чути західні чиновники та бізнесмени, які прагнуть повернутися до свого роду статус-кво довоєнного періоду. Вони покладуть велику частину провини за війну лише на Путіна, обіцяючи повернення до нормального стану в Москві. Вони можуть піти так далеко, щоб навіть звільнити деяких політичних в’язнів і опозиційних політиків”.

Сценарій п’ятий

“Хай живе президент Путін” – сценарій з ймовірністю в 45-50% розвитку подій в Росії після переобрання Путіна на посаду президента.

“Зі смертю Навального демократична опозиція перебуває в руїнах. Російська економіка, попри шквал західних санкцій, навряд чи зазнала краху, навіть якщо вона стала млявою. Хоча Путін не підкорив Київ, найгірше в українській війні ще може бути попереду, особливо з огляду на стриманість США щодо озброєння України. І порівняно з американськими президентами, у свої 71 рік Путін все ще має відносну молодість на своєму боці”, – пише видання.

Ольга Степанова

Recent Posts

Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості

Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…

36 секунд ago

Розлітаються, як гарячі пиріжки: Британці почали скуповувати бункери після ядерних погроз Путіна

Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…

4 хв. ago

Медведєв зробив гучну заяву: коли Кремль натисне на “ядерну кнопку”

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…

25 хв. ago

Скасування “бусифікації”: як зміниться мобілізація і що буде з ТЦК

Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…

28 хв. ago

Майже чверть британців живуть на межі бідності: дані офіційного звіту

Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…

29 хв. ago

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

36 хв. ago