Опитування свідчать, що Трамп, швидше за все, переможе на виборах, – The Times

Дональд Трамп значно випереджає Джо Байдена у рейтингах серед виборців у “хитких штатах”. Цей відрив було зафіксовано ще до невдалого замаху на життя кандидата від республіканців, пише The Times.

Оскільки більшість штатів США завжди голосують за “свого” кандидата – республіканця, або демократа – перемогу на виборах отримує той, хто виграє симпатії у “хитких штатах”, які голосують то за республіканців, то за демократів. Сьогодні таких штатів сім: Арізона, Джорджія, Мічиган, Невада, Північна Кароліна, Пенсільванія та Вісконсін.

Опитування, проведене ще до суботнього замаху на Трампа, показало, що з березня перевага колишнього президента над суперником зросла в усіх семи штатах. Зараз вона коливається від 1 процентного пункта в Мічигані до 7 процентних пунктів в Арізоні. 

“Байден виграв у шести із цих семи штатів у 2020 році і не може повернути Білий дім, не вигравши принаймні у трьох з них”, – пише The Times.

У Пенсильванії, де і стався невдалий замах на Трампа, екс-президент ще в березні відставав від Байдена на один процентний пункт, а тепер лідирує на три. У Вісконсіні він також відставав на один пункт у березні, але тепер лідирує на п’ять пунктів.

Опитані виборці кажуть, що віддають перевагу Трампу через похилий вік Байдена (хоча Трамп молодший за нього усього на 3,5 (!) роки) та через переконання, що Трамп краще справлявся зі своєю президентською роботою.

“Опитування показує низькі шанси президента Байдена на переобрання. Він виграв у шести із семи штатів у 2020 році [мізерно програвши у Північній Кароліні трохи більше ніж на один бал], але зараз поступається в усіх”, – кажуть організатори опитування з платформи YouGov.

Опитані експерти по-різному оцінюють, як на рейтинги вплине невдалий замах на Трампа. Одні згадують, що рейтинги схвалення президента Рональда Рейгана зросли на 8% після того, як його підстрелили в 1981 році. Проте інші нагадують, що президент Теодор Рузвельт програв вибори 1912 року, хоча під час передвиборчої кампанії в нього теж стріляли. Президент Джеральд Форд пережив два замахи на себе, перш ніж програти в 1976 році.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago