Кремлівський диктатор Володимир Путін провів нараду щодо розвитку Криму та Севастополя. На перший погляд, це могло виглядати як рутинна подія, властива стилю радянських і пострадянських бюрократів, які полюбляють публічні засідання з трансляцією у телевізійних програмах, відзначив у колонці для “Крим.Реалії” політичний оглядач Віталій Портніков.
Втім, на його думку, вибір часу для проведення такої наради є зовсім невипадковим. Експерт переконаний, що насправді Путін не переймається питаннями забруднення моря біля кримських берегів чи розвитком дитячих майданчиків, про які звітував російський “глава Криму” Сергій Аксьонов. Натомість, каже Портніков, головною метою заходу було надіслати сигнал новій адміністраціїСША на чолі з Дональдом Трампом: для Кремля Крим і Севастополь є “звичайними регіонами Росії”, і саме так до них слід ставитися.
Портніков припускає, що Кремль не влаштовує підхід Вашингтона, зосереджений на припиненні вогню, про що раніше заявляли як Трамп, так і його команда. Москва ж наполягає на так званому “всеосяжному мирі”, який, за словами Путіна та міністра закордонних справ Сергія Лаврова, повинен включати визнання російського статусу окупованих територій, передусім Криму та Севастополя.
“А що ж тоді влаштовує, що таке “всеосяжний мир”? Можливо, для Путіна першим кроком, який продемонстрував би, що він починає домагатися переваги в переговорах про закінчення російсько-української війни, стало б визнання російського статусу окупованих регіонів — насамперед, Криму і Севастополя, зрозуміло. Сам Путін стверджував, що визнання російського статусу анексованих територій — мало не попередня умова початку мирних переговорів. То чому б знову не нагадати про Крим, чому б не поговорити про “здобутки” анексованого регіону так, наче немає 11 років конфлікту і трьох років великої війни — війни, яка і в Крим прийшла”, — говорить Портніков.
За його словами, Путін приніс в Крим не тільки регулярні репресії, а й справжню війну, а також масштабну екологічну катастрофу і тепер щосили намагається легітимізувати ці злочини, надати їм легального статусу.
В Україні податок на нерухомість сплачують власники квартири та будинку у тому випадку, якщо її площа перевищує…
ВПО, які отримують пенсії через Ощадбанк, зараз проходять періодичну ідентифікацію. Це стосується переселенців, зареєстрованих до…
Закон не передбачає примусово мобілізованого часу на залагодження особистих побутових питань. Про це заявила заступник…
В епоху розвитку штучного інтелекту бути обізнаним і вміти запам'ятовувати факти доволі важливо, але незабаром це буде…
Втрата паспорта за кордоном може стати серйозним випробуванням для українців, проте існує чіткий алгоритм дій…
Народна депутатка Мар'яна Безугла неодноразово критикувала Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Цього разу вона “накинулась” на…