“Жити на зарплату депутата в Києві неможливо”: у Раді пожалілися на нардепську долю

У Верховній Раді є народні депутати, які хочуть покинути парламент. Для цього існує декілька причин.

Про це розповіли деякі народні депутати. За словами одного з нардепів від “Слуги народу”, на початку каденції від депутатів вимагалось небагато — голосувати за указкою згори. Цього вистачало для прийняття рішень, оскільки була монобільшість.

“Зараз фракція “Слуга народу” дещо дефрагментувалась, але глобально є можливості зібрати необхідні 225 голосів, під’єднавши інші фракції”, — говорить інший депутат з провладної партії.

Також не під запис він визнає, що далеко не всі з депутатів здатні писати закони й в цілому брати на себе відповідальність. Втім, покинути парламент хочуть представники не лише “Слуги народу”. Є охочі й з інших фракцій.

Своєю чергою співрозмовник з опозиції зазначив, що зараз депутатство створює багато дискомфорту. За його словами, закон про ПЕПів (політично значущих осіб. — Ред.), кримінальні справи, відсутність реальних шансів на щось впливати — це лише верхівка айсберга.

“Ви ж розумієте, що жити в Києві на зарплату депутата неможливо. Плюс до того, ми їздимо за кордон власним коштом. А потім прийде НАЗК й запитає, звідки гроші”, — підкреслив народний обранець.

Скільки отримують народні депутати

Варто зазначити, що в Україні з січня 2024 року зросли зарплати народним депутатам через перегляд прожиткового мінімуму. Так, голова Верховної Ради отримує 36 336 гривень, його перший заступник – 34 822 гривні, заступник – 33 308 гривень, голова комітету – 31 794 гривні, член комітету – 30 280 гривень.

Водночас окрім самої зарплати депутати отримають кошти на компенсацію діяльності, гроші на оренду квартири, а іноді — премії за інтенсивність. Кожен народний депутат, який не має власного житла в Києві, має право на компенсацію вартості оренди. За рік платять 237 тисяч гривень. Також 7,5 тисяч гривень на місяць нардеп може отримати за компенсацію витрат на виконання депутатських обов’язків.

Ольга Степанова

Recent Posts

Де в Україні найрозумніші школярі. Топ-5 міст за результатами НМТ

Порталом Osvita.ua був оприлюднений рейтинг обласних центрів України за результатами національного мультипредметного тесту 2024 року.…

2 години ago

Персональна тренерка Іванки Трамп назвала п’ять вправ для ідеальної фігури

Іванка Трамп, донька кандидата в президенти США від республіканців Дональда Трампа, у свої 42 роки…

2 години ago

Звідки береться ком у горлі та, як із ним боротися

Популярний в Україні лікар Євген Комаровський розповів, що таке ком у горлі, та у кого він виникає. За…

2 години ago

Акули дедалі частіше нападають на людей: учені пояснили, у чому причина

Кількість нападів акул на людей за останні десятиліття неухильно зростає, пише Bild. Так, за статистикою Міжнародного архіву нападів…

2 години ago

Стало відомо, коли червоні магнітні бурі припинять лупити по Землі

У п'ятницю, 20 вересня триває магнітна буря силою у сім балів. Геомагнітний шторм червоного рівня небезпечності, що…

2 години ago

“Показники зростають з місяця в місяць”: в Україні набирає обертів добровільна мобілізація

Щомісяця в Україні добровільно мобілізуються в середньому 6,5 тисяч громадян. Про це 20 вересня заявив Уповноважений представник Міністерства оборони…

2 години ago