У Бундестазі пропонують подумати над замороженням війни в Україні

Очільник парламентської групи Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у Бундестазі Рольф Мютценіх під час дебатів у німецькому парламенті щодо передавання Києву ракет Taurus запропонував “заморозити” війну в Україні.

У своїй промові політик звернув увагу на велику підтримку України з боку Німеччини, яка значно перевищує підтримку інших європейських країн.

Мютценіх порушив питання про те, чи не час припинити говорити про те, як вести війну, а натомість думати про те, як її заморозити.

“Я думаю, нам варто сконцентруватися на важливіших речах. Чому інші європейські країни не можуть надати більше коштів після всіх заяв? Чи не час нам не лише говорити про те, як вести війну, а й подумати, як заморозити війну, а потім і покласти їй край? У жовтні 2022 року американський уряд побоювався застосування тактичної ядерної зброї в Україні. Це має змусити нас замислитись”, — заявив він.

Депутат додав, що Берлін і без Taurus робить найбільше для України після США. Це, за його словами, стосується не лише товарів військового призначення, а й гуманітарної допомоги і допомоги біженцям.

Крім того, німецький парламентар похвалив канцлера Шольца за “відповідальність, розсудливість та баланс”.

Що говорив Мютценіх про війну в Україні раніше

За місяць до повномасштабного вторгнення РФ в Україну, у січні 2022 року, лідер фракції СДПН у німецькому Бундестазі Рольф Мютценіх закликав залагодити конфлікт із Росією шляхом переговорів, а не постачання озброєнь в Україну.

Він вважав, що завдання та роль Заходу полягає у підтримці миру, навіть якщо він крихкий.

Водночас Мютценіх закликав “готуватися до гіршого”, наголосивши на тодішній напруженій ситуації на кордоні Росії та України.

У листопаді 2022 року лідер соціал-демократів у Бундестазі звинуватив український уряд у тому, що той вніс його до “списку терористів”. Цей список нібито опублікував Центр протидії дезінформації РНБО України, але наразі він не доступний.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що український уряд не веде ніякого списку терористів.

У березні 2023 року лідер фракції СДПН Рольф Мютценіх і лідер партії СДП Ларс Клінгбайль приїжджали до України. Лідери партії Шольца зустрічалися з президентом України Володимиром Зеленським.

Нагадаємо, 14 березня Бундестаг втретє відхилив резолюцію опозиції щодо постачання Україні Taurus.

Ольга Степанова

Recent Posts

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

41 секунда ago

Статки Ілона Маска сягнули майже $350 млрд після виборів президента США

Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…

5 хв. ago

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

8 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

8 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

9 години ago