«Намагаються викрасти гроші». Нардеп Федієнко розповів про кібератаку на рахунок

Народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко розповів, як на його банківський рахунок здійснилася кібератака. На своїй сторінці Facebook він пояснив, як може відбуватися механізм онлайн-крадіжки коштів. 

Так, за словами політика, протягом двох днів з його банківської картки намагалися списати гроші, яких на рахунку не було. Він підозрює, що витік даних стався під час замовлення в мережі.

«Скоріш за все витік даних стався, коли я замовляв щось на інтернет сайтах. Але був у мене кейс купівлі якогось неперевіреного додатку, який я потім видалив, але гроші у мене хотіли вкрасти, може співпадіння. Як ви бачите, сумми однакові. Тобто коли десь фішнули мою картку, далі бот обходить ці картки, і збирає гроші… Бо як бачите суми досить сходяться», – заявив нардеп.

Також Федієнко вважає, що якщо картка додана до систем GooglePlay чи AppStore – вона вже у зоні ризику.

«Увага, як тільки ви свою банківську картку десь засвітите в мережі, або навіть додасте на телефоні, спрямувавши на неї наприклад купівлю, додатків у GooglePlay AppStore тощо, питання часу, коли гроші на вашій банківській картці у вас вкрадуть. Тому дуже важливо, щоб у мережі, на розрахунках, ви додавали віртуальну картку, на якій не буває грошей. Тільки якщо вам щось треба придбати, ви перекидаєте туди гроші з основної картки», – пояснив нардеп.

Політик додав, що свою картку тепер перевипустить, а українців закликав дбати про безпеку: встановлювати двофакторну аутентифікацію, стійкі паролі, обмежувати розрахунки.

Нагадаємо, правоохоронці застерігають, що шахраї стають дедалі хитрішими, маскуючи свої атаки під офіційні сайти й акаунти. Як зазначає начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Ульяненков, одним із поширених видів шахрайства є фішинг – створення підроблених вебсайтів, які імітують реальні.

Зловмисники часто використовують для цього схожий зовнішній вигляд інтернет-сторінок та змінюють лише незначні деталі у посиланні, щоб ввести користувача в оману.

Крім фішингових атак, користувачі також можуть стати жертвами шахрайських пропозицій купівлі-продажу через соцмережі. В цьому випадку, шахраї створюють фейкові акаунти з метою виманити гроші, використовуючи привабливі пропозиції. Кіберполіція радить завжди перевіряти відгуки про продавця та звертати увагу на дату створення акаунта.

Коломієць Надія

Recent Posts

Водіям підготували “сюрприз” на 25 тисяч: хто муситиме платити з лютого

В Україні з 2025 року запроваджується податок на розкішні автомобілі, вартість яких перевищує 3 мільйони…

47 секунд ago

NASA створить космічний радіатор розміром як футбольне поле: навіщо він потрібен

Однією з головних цілей у дослідженні космосу останні кілька років є відправка людей на Марс. Досягнення…

2 хв. ago

В Києві повністю зупинилось скандальне будівництво в Солом’янському ландшафтному парку

Як повідомляють мешканці Солом’янського району та активісти, вони помічають, що скандальне будівництво, яке спричинило обвал…

4 хв. ago

Вже 6 лютого: Всі обмежено придатні військовозобов’язані отримають штрафи

Всі обмежено придатні з 6 лютого отримають штрафи. Покарання чекають на тих українців, які не…

6 хв. ago

Три найбагатші людини світу відвідають інавгурацію Трампа

Засновник маркетплейсу Amazon Джефф Безос, голова Tesla та SpaceX Ілон Маск та засновник Meta Марк Цукерберг будуть гостями на інавгурації…

7 хв. ago

Переведення фахівців Повітряних сил в піхоту: у DeepState пояснили ситуацію

Вчора, 14 січня, Мережу сколихнула новина про переведення фахівців Повітряних Сил та ППО в піхоту, що стало…

9 хв. ago