Спроба Дональда Трампа заморозити війну в Україні по поточній лінії фронту може призвести до розколу на Заході і відкриє дорогу до посилення Китаю. Про це пише британська The DailyMail, аналізуючи ймовірний “мирний план” республіканців.
Під час своєї передвиборчої кампанії Дональд Трамп придумав чудову відповідь, чому він не може розкрити подробиці свого “геніального” плану закінчити війну в Україні “за 24 години”. “Я не можу дати вам ці плани, тому що якщо я дам вам ці плани, я не зможу ними скористатися”, – казав він.
Однак у вересні напарник Трампа по виборах, а нині обраний віце-президент Джей Ді Венс в одному з інтерв’ю зробив нарис того, як Трамп міг би встановити мир в Україні.
“Те, що, мабуть, виглядає так, що нинішня лінія розмежування між Росією та Україною стає схожою на демілітаризовану зону, сильно укріплену, щоб росіяни більше не вторглися. Україна залишається незалежною суверенною державою. Росія отримує від України гарантію нейтралітету. Вона не приєднується до НАТО та деяких інших союзних організацій. Німці та інші країни мають фінансувати відбудову України”, — сказав тоді Венс.
Пізніше, вже після перемоги Трампа на виборах, Wall Street Journal із посиланням на джерела, близькі до наступного президента США, підтвердив, що такий план справді розглядається. Зокрема Україні заборонять приєднуватися до НАТО щонайменше протягом 20 років в обмін на вигідні угоди зі зброєю. А поточну лінію фронту перетворять на “800-мильну демілітаризовану зону” (ДМЗ), що означатиме фактичну втрату 20% української території.
При цьому залишається незрозумілим, хто саме контролюватиме ДМЗ, оскільки американці явно не налаштовані надсилати своїх солдатів у статусі миротворців. Можливо, цю роль зіграють європейці.
Аби запровадити припинення вогню та заморозити конфлікт на поточній лінії зіткнення, потрібна згода на це обох протиборчих сторін. І з цим можуть бути проблеми, пише The DailyMail. Володимир Зеленський неодноразово повторював, що будь-які поступки Росії були б “неприйнятними для України” та “самогубством для Європи”.
Головні європейські партнери Україні – Британія, Франція та Німеччина – пообіцяли підтримувати ЗСУ в боротьбі з московськими військами “скільки це буде потрібно”. І вони підтвердили ці обіцянки після перемоги Трампа.
Отже Європа, за винятком хіба Угорщини та Словаччини, залишається відданою військовим зусиллям України. Однак європейці будуть не у захваті від перспективи взяти на себе відповідальність за фінансування, укомплектування та управління демілітаризованою зоною, яку пропонує Білий дім, але не підтримує.
Питанням залишається і те, де саме провести лінію ДМЗ, адже фронт постійно рухається, а ЗСУ контролюють частину російської території.
Також The DailyMail нагадує, що ДМЗ між двома Кореями, якою, вочевидь, надихався Венс, є значно коротшою (усього 155 миль), а її існування принаймні на початковому етапі гарантувалося військами США, присутніми в Південній Кореї.
“Враховуючи зневагу України до перспективи поступитися будь-якою територією Росії та очевидну прихильність Європи довгостроково підтримувати Київ, важко уявити, як можна було б проштовхнути угоду про припинення вогню, запропоновану Венсом”, – пише The DailyMail.
Якщо адміністрації Трампа не вдастся схилити Україну на подібний варіант миру, США, ймовірно, вдадуться до примусу: скасують усю допомогу Києву. Решта партнерів за усього бажання не зможуть надати Україні достатньо зброї, аби компенсувати самоусунення американців.
Крім очевидних наслідків для України, спроба адміністрації Трампа змусити Київ прийняти мирну угоду різко підірвала б відносини Вашингтона з усією Європою та поставила б під сумнів легітимність НАТО, вважають автори публікації.
Деякі аналітики та політики попереджають, що такий крок може навіть підбадьорити таких суб’єктів, як Китай, скористатися роз’єднаністю Заходу та спробувати розширити свій вплив у Тихому океані.
Нарешті, з точки зору людських витрат, змусити Україну втратити територію на користь Росії вирішить долю мільйонів українців, які зараз живуть під російською окупацією.
Мандрівник похизувався, як відвідує нову країну щовихідних за невеликі гроші. Він навіть відвідав Швейцарію, щоб…
Повернення всіх окупованих Росією територій більше не є головною ціллю України, пише The New York…
Народний депутат від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський запропонував відкрити дані військовозобов'язаних активістів. Про це…
Очікується, що протягом наступних чотирьох років майбутня перша леді США Меланія Трамп проведе більшу частину…
Народна депутатка Мар'яна Безугла заявила, що зі співробітників ТЦК можна набрати 50 тис. нових військовослужбовців.…
Новообраний президент США, американський підприємець Дональд Трамп розширив свій бізнес, запустивши лінійку преміальної горілки Trump Super…