Українська лікарка поставила Байдену діагноз: Це видно навіть по його обличчю

Чергова публічна помилка нинішнього президента США Джо Байдена, який назвав Зеленського Путіним  на саміті НАТО, дав привід його критикам із новою силою говорити про його невідповідний вік. А після провальних дебатів, які змусили засумніватися у здатності Байдена керувати країною, “хвилина слави” трапилася у когнітивних тестів, якими ніхто раніше не цікавився. 78-річний Дональд Трамп повідомив, що зовсім недавно здав такий тест, а 81-річний Джо Байден заявив, що “проходить когнітивний тест щодня”, і його лікарі кажуть, що він йому не потрібен, повідомляє ВВС.

За результатами тестів не можна зробити однозначних висновків

Когнітивні тести – це методики, призначені для оцінки різних аспектів когнітивної функції – пам’ять, увага, сприйняття, вирішення проблем та інші розумові здібності. З їхньою допомогою діагностують розлади на кшталт хвороби Альцгеймера чи деменції, визначають рівень інтелектуального розвитку і виявляють відхилення у ньому, відстежують зміни у когнітивних функціях.

Тести бувають самих різних видів та спрямованостей: на пам’ять, на увагу та концентрацію, на виконавчі функції, тобто вирішення проблем та планування, на вербально-мовні та візуально-просторові здібності.  

Тести використовують для детальної оцінки когнітивних функцій.

Одним із найбільш використовуваних є Монреальський тест когнітивних здібностей як швидкий спосіб оцінки когнітивних навичок у людей з передбачуваним дефіцитом. І на думку його творця, канадського невролога Зіада Насреддіна, яке він висловив у коментарі ВВС, тест може бути корисним Джо Байдену і як спосіб заспокоїти американців, і на випадок виникнення проблем. 

У ньому, здавалося б, прості завдання, Наприклад:

  • намалювати лінію від цифри до літери в порядку збільшення – 1-А-2-Б-3-В і так далі,
  • перемалювати тривимірну фігуру,
  • намалювати годинник зі стрілками, що вказують заданий час,
  • повторити 5 слів, названих зі швидкістю одне слово за секунду,
  • повторити п’ять названих чисел, та озвучити цей перелік у зворотному порядку,
  • послідовно віднімати по 7 зі 100 – 93, 86, 79 і т.д.,
  • повторити складносурядне речення,
  • пояснити, чим схожі предмети у кожній парі, назвавши їх спільним словом.

Повністю пройти тест та оцінити свої когнітивні функції можна тут.

Наші невропатологи до когнітивних тестів ставляться досить прохолодно та не вважають їх повноцінною перевіркою якості роботи мозку. 

“Це називається об’єктивізацією когнітивних порушень, і найчастіше ми проводимо такі тести, щоб визначити необхідність додаткових досліджень для встановлення діагнозу, – розповіла лікарка-невролог Любов Василенко. – Це скоріше із галузі обстежень для психіатрів, а в неврології когнітивні порушення є супутніми елементами хвороби. Але в будь-якому випадку за результатами когнітивних тестів не можна зробити однозначних висновків. У мене був пацієнт, який мав усі явні ознаки когнітивних порушень – проблеми з пам’яттю, загальмоване мовлення, труднощі з висловленням своїх думок та засвоєнням інформації. Ми провели такий тест, і результатом були 30 балів із 30 при нормі від 26 балів”.

Похилий вік – слабке місце обох кандидатів

Щодо нинішніх кандидатів у президенти США, можливо, і Байден, і Трамп проходили Монреальський тест когнітивних здібностей, а, може, й якісь інші – цього ніхто не знає. 

“Загалом, на мій погляд, ті, хто йдуть у велику політику – люди особливого психологічного складу та психотипу, – зазначає невролог. – Вони не відповідають за свої слова, “втрачаючи пам’ять” відразу після виборів і забуваючи всі свої обіцянки, вони мало перед чим можуть зупинитися на шляху до успіху, вони авантюристи за своєю природою, вони здатні поводитися як мавпи у прагненні сподобатися виборцю, тож це зовсім інший та “спеціальний” тип людей”.  

Щодо когнітивних функцій, якість яких обидва кандидати у президенти США нібито перевірили на тестах, слабке місце обох – похилий вік. Байдену – 81 рік, Трампу – 78, і це те, проти чого навіть найкраще у світі медобслуговування, на жаль, безсиле. 

“Не можна сказати абсолютно про всіх, що когнітивні порушення – обов’язковий наслідок віку. Є безліч людей похилого віку з дуже гострим розумом і відмінною пам’яттю і чимало молодих із серйозними когнітивними розладами. Але вік, як не крути, з цього погляду – це погано, і 60-річний і 80-річний президент – це велика різниця, хоч би як він не стежив за своїм здоров’ям і який би ідеальний спосіб життя не вів. 

Уміння вчасно піти – це теж талант, і не всі його мають. Але ж не треба бути фахівцем, щоб зрозуміти, наскільки вік заважає Байдену – це видно по його обличчю, повільній і невпевненій ході, тихій і невиразній мові. Він, може, і пройде ці тести, але когнітивні вікові порушення – ось вони, їх не сховаєш”, – каже лікарка.

Піти на спокій – значить, дозволити старості взяти гору.

Щоправда, прийнявши це і вирішивши піти, нинішній президент США потрапляє до іншої пастки – відмова від інтенсивної роботи прискорить всі неприємні вікові процеси. Адже в старості, за словами невролога, робота допомагає підтримувати мозок активним та здоровим через когнітивну стимуляцію, навчання новому, соціальну взаємодію, почуття приналежності. Хочеш-не хочеш, але робота сприяє режиму, фізичній та ментальній активності, психологічному благополуччю. Але як тільки ти сів у кріслі на галявині в оточенні люблячої родини та свійських тварин – всі неприємні побічні ефекти старості посилюються та прискорюються. 

“Будь-який непрацюючий орган швидше атрофується, і так само з віком – якщо ти перестаєш працювати, його наслідки швидше прогресують, – розповіла Любов Василенко. – Згадайте Рейгана, у якого стрімко розвинулася хвороба Альцгеймера після того, як він пішов з посади президента. При цьому людина так влаштована, що її професійна пам’ять – найбільш “живуча”, а професійні навички зберігаються довше, на відміну від побутових”.

До речі, за словами творця Монреальського тесту когнітивних здібностей Зіада Насреддіна, зміни у поведінці Джо Байдена та різке зниження його когнітивних здібностей він відзначає весь останній рік. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Шахрайська схема з залізничними квитками: УЗ попередила про наслідки для покупців

"Укрзалізниця" виявила, що під час купівлі квитків на популярні рейси спекулянти пробують обійти ідентифікацію покупця через…

8 хв. ago

Користувачі Apple масово скаржаться на iOS 18: як оновлення “вбиває” iPhone

Користувачі iPhone масово скаржаться на проблеми зі смартфонами – швидко розряджається батарея. Ця проблема з'явилась…

17 хв. ago

Обмежено придатних українців до 25 років не братимуть до війська: що буде з уже мобілізованими

В Україні припинять мобілізацію обмежено придатних чоловіків віком до 25 років. Відповідний указ видасть Міністерство…

26 хв. ago

“Він просто геній”: пілот-віртуоз посадив літак лише з одним робочим колесом в шасі (відео)

Пілот-віртуоз здійснив "хрестоматійну" аварійну посадку на одному колесі. На драматичних кадрах можна побачити, як літак…

35 хв. ago

Стали відомі нові подробиці про загибель батискафа Titan і його екіпажу

Берегова охорона США опублікувала кадри загибелі підводного човна Titan після його смертоносного вибуху в червні…

48 хв. ago

Більшість працівників ТЦК не були на війні, – боєць із 3 ОШБр

У Третій окремій штурмовій бригаді (3 ОШБр) розкритикували жорсткі дії, які іноді застосовують працівники ТЦК,…

55 хв. ago