Президент Франції Еммануель Макрон останнім часом висловлює все більш різку позицію щодо Росії, і навіть стверджує про її «неминуча поразка».
Як розповів президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Le Monde , на це є кілька причин.
Зокрема, зазначив Зеленський, президент Франції, ймовірно, «зрозумів, що Путін обдурив його особисто».
«Путін дав слово певним лідерам, що широкомасштабного вторгнення не буде буквально за кілька днів до цього. Тому Макрон більше не довіряє Путіну. Справді, це зайняло певний час, але результат є», – наголосив Зеленський.
Крім того, зазначив він, сам Макрон назвав йому ще одну причину для такої зміни позиції.
«Учора [у неділю, 10 березня] під час нашої розмови я подякував йому за те, що він приділяє стільки часу Україні. Він відповів: “Звичайно, але я хочу, щоб ви знали, що я роблю це для Франції”. Він чудово розуміє, що захищаючи Україну, він захищає Європу – і Францію. Я думаю, що це те, що він зрозумів», – наголосив президент України.
Він додав, що «поки Україна тримається, французька армія може залишатися на французькій території».
Він додав, що обговорюватиме з президентом Франції подальші варіанти підтримки України під час майбутнього візиту Макрону до Києва.
Зокрема, це співробітництво у сфері кіберзахисту – «не військова присутність, а фахівці, які обмінюються даними та розвідданими».
Також у сфері підготовки – тренувальні місії як для артилерії, так і для бронетехніки, оборонних систем, F16 та навчання бойових літаків.
Водночас, зазначив Зеленський, розглядається пропозиція скоротити час навчання українських військових, проводити його повністю в Україні, безпосередньо адаптуючи його до умов війни.
«Це не означає, що французька армія збирається втручатися в Україну, ми говоримо лише про навчання у різних сферах», – наголосив він.
Крім того, зазначив Зеленський, обговорюється можливість спільного виробництва військової техніки, наприклад французьких «Цезарів» та німецьких танків «Леопард».
«Коли ми отримували цю техніку, особовий склад виїжджав за кордон на навчання, а потім повертався, щоби адаптуватися до українських умов. Але коли ці машини потрапляли в інцидент, їх доводилося відправляти до Європи, а це ще один довгий процес. То чому б не подумати про те, щоби привезти технічний персонал в Україну, а ліцензія залишилася б в Україні? Таке спільне виробництво було б на користь обох країн», – наголосив Зеленський.
Збільшення військового збору із доходів фізичних осіб із 1,5% до 5% зменшило реальну дохідність за…
2025 року система загальнообов'язкового державного соціального страхування України зазнала значних змін, які торкнулися порядку розрахунку лікарняних виплат.…
Побутові споживачі електроенергії можуть бути оштрафовані на значні суми. Серед причин, зокрема, можуть бути певні…
При виборі вживаного автомобіля першочергова увага має приділятися його надійності. Одним із ключових показників цього…
Важливі цілі у Києві російська армія прагне вражати балістикою, оскільки крилаті ракети ППО над містом,…
У неділю, 19 січня, у тимчасово окупованому Криму стався землетрус. Його магнітуда склала 2,8 бала…