У Раді хочуть звільнити знакового міністра: які претензії до нього

Народні депутати з різних фракцій запустили реєстрацію ухвали про звільнення міністра енергетики Германа Галущенка. Про це 10 січня повідомив народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк. Автором ухвали стала нардеп Ірина Совсун.

Як стверджує Желєзняк, однією з причин реєстрації постанови є “системна корупція в енергетиці”. Також Галущенко ставлять у провину “ігнорування викликів на засідання парламенту та комітетів Ради”.

Проте скандал вибухнув саме після відвідин міністром парламенту та суперечки із Совсун. Нардеп підтвердила у Facebook, що це вона зареєструвала ухвалу про звільнення Галущенка. Вона також розповіла про їхню суперечку під час години питань уряду.

Совсун зазначила, що енергокомітет Ради, в якому вона працює, отримав листа від представників Єврокомісії та посольства США. У ньому висловлено занепокоєння тим, що у публічному просторі з’являється інформація, що нібито вони підтримують проєкт із добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.

“Насправді ніякої підтримки з боку партнерів немає, і вони хотіли б у майбутньому уникнути таких маніпуляцій. Галущенко взяв слово, назвав представників Єврокомісії “клерками середньої ланки” і заявив: “Інно, мені дуже шкода, що ви бігаєте посольствами і поливаєте брудом нашу енергетику і нашу державу”, — наводить Совсун обуривши її випад Галущенко.

На думку Галущенка, щодо добудови ХАЕС, “насправді це саме так, і якщо ми говоримо про третій і четвертий, то саме в тексті закону є норма, яка говорить про те, що ці блоки працюватимуть на американському паливі”.

У Міненерго заявили, що у стенограмі засідання Ради “чітко зафіксовано, що заява міністра не стосується слів посла ЄС в Україні”. У відомстві жалкують, що питання будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС “стало предметом маніпуляції, зокрема з боку окремих опозиційних депутатів Верховної Ради та експертів”.

“У рамках відповідних публічних обговорень було використано приватне листування дипломатів середньої ланки, не уповноважених на висловлення офіційної позиції ЄС або держав-членів. Саме про це листування говорив міністр у своїй доповіді”, — йдеться у повідомленні Міненерго.

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт щодо добудови Хмельницької АЕС у квітні 2024 року. Галущенко заявляв, що добудувати третій енергоблок ХАЕС можливо за три роки. Він пояснив, що при добудові АЕС йдеться про кредитні кошти. Посол ЄС в Україні Катарина Матернова наголосила, що Євросоюз не фінансуватиме добудову енергоблоків ХАЕС, оскільки відповідний законопроєкт розробляли без консультацій із ЄС.

Романчук Микола

Recent Posts

100-річна жінка досі працює та водить авто: її поради для тривалого життя (фото)

У свої 100 років американка ДжоКлета Вілсон все ще працює і сама дістається роботи –…

4 години ago

Дадуть лише тиждень, а потім вліплять штраф: про що потрібно повідомити ТЦК

Українці, які стоять на військовому обліку, мають бути особливо уважними до змін у своїх персональних…

4 години ago

У Meta панує цілковитий хаос, Цукерберг не може вгамувати співробітників: подробиці

Компанія Meta опинилася в центрі внутрішнього скандалу після запровадження нових правил модерації контенту, які викликали…

4 години ago

По 8000 грн на руки від держави: стосується всіх, хто зараз без роботи

З 1 січня 2025 року набули чинності нові правила щодо виплат і компенсацій, інформує Державна служба зайнятості.…

4 години ago

У мережі розкрили, чиї неповнолітні сини-мажори зупиняли рух в Києві

У мережі поширюють імена неповнолітніх, які оскандалились у Києві. Підлітки поводились зухвало і перекривали рух на…

4 години ago

Трамп отримав дивний вирок у справі про гроші та порнографію

Суддя Нью-Йорка Хуан Мерчан у пʼятницю, 10 січня, висунув вирок обраному президенту США Дональду Трампу у…

5 години ago