В Україні у випадку укладання мирної угоди з Росією може статися державний переворот. Його здіймуть українські військові, якщо президент Володимир Зеленський поступиться Донбасом та Кримом. Кремль використає це на свою користь, поширюючи пропаганду в Україні для підриву довіри українців до Заходу.
Такий сценарій описав Forbes. Видання зауважує, що для союзників Києва ситуація в Україні виглядає похмурою. Адже Росія невпинно завойовує території на Сході, тоді як українська армія залишається напруженою та без необхідної кількості озброєння. Не в останню чергу тому, що західні партнери, такі як США та Німеччина, не надали достатньої своєчасної підтримки. На додачу росіяни знищили енергосистему, насувається зима без тепла, населення тікає за кордон.
На фоні цього на Заході все частіше звучать заяви про мирну угоду. Але, як наголошує Forbes, після будь-яких поступків Україні буде тільки гірше.
“На жаль, як би ви не дивилися на це, існує реальна ймовірність того, що будь-який компроміс зараз просто призведе до більших проблем“, – йдеться в статті.
Forbes описав, як виглядає план Кремля у рамках мирної угоди. Ситуація буде розвиватися приблизно так: Зеленський змушений поступитися окупованими територіями в обмін на обіцянки вступу до НАТО.
“До того часу, коли НАТО розпочне виконання (процедури вступу – ред.), ультранаціоналістичні елементи армії повстають і влаштують переворот проти Зеленського за те, що він віддав Донбас і Крим”, – пише Forbes.
Далі Захід засуджує переворот, чим посилює розкол. В цей час Путін заповнює український простір пропагандою для підриву довіри до Заходу, зокрема, через повільну та недостатню підтримку України, пропаганда буде націлена й проти Зеленського.
“Все починається зі спокуси та омани легкого спокою… Переворот… Це може статися в Україні після мирної угоди”, – резюмує Forbes.
1 вересня Financial Times опублікувала матеріал, у якому стверджувалося, що новий глава МЗС України Андрій Сибіга нібито обговорював із західними колегами в США можливість проведення переговорів про “землю в обмін на безпеку”. Йшлося нібито про угоду щодо припинення вогню, за якої російські війська залишились би на захоплених територіях, а Україна отримала б реальні гарантії безпеки.
За словами неназваних дипломатів, на яких посилається FT, Сибіга використав приватні зустрічі із західними колегами під час свого першого візиту до США, щоб обговорити потенційні компромісні рішення. Видання наголошує, що він був більш прагматичним щодо можливості проведення переговорів про “землю в обмін на безпеку”, ніж його попередник Дмитро Кулеба. На це в МЗС України заявили, що інформація джерела видання Financial Times щодо готовності України йти на територіальні компроміси заради миру не відповідає дійсності.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що Україна не піде на територіальні поступки заради миру, і формули “припинення вогню в обмін на землю” не розглядає. Водночас російський правитель Володимир Путін згоден на припинення вогню та мирні переговори лише “з урахуванням нових територіальних реалій”, тобто без деокупації. Понад те, Путін вимагає, щоб Україна до початку переговорів повністю віддала йому Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області, які РФ зараз контролює лише частково, а також вийшла з Курської області РФ.
Верховна Рада ухвалила два важливі закони, які стосуються мобілізації, і вони можуть суттєво вплинути на…
Казки про багатство завжди починаються однаково: несподіваний виграш у лотерею, море щастя і нові перспективи.…
Колишній командувач армією США в Європі Бен Годжес вважає, що Крим має військове, економічне та…
Українська податкова служба отримала багато даних про наших громадян та бізнеси за кордоном завдяки автоматичному…
Концепцію ракет середньої дальності Росія успадкована ще в СРСР. Ракети "Орешник", одну з яких росіяни…
Західний світ не готовий до широкомасштабної війни, такої як зараз в Україні. Про це заявив…