На заклик Трампа до миру у війні РФ проти України, Кремль відповів ультиматумом

Кремль не забарився з відповіддю на заклик новообраного президента США Дональда Трампа щодо негайного припинення вогню в Україні. Прессекретар російського правителя Дмитро Пєсков, традиційно уникаючи конкретики, заявив, що Москва нібито “відкрита до переговорів”.

Водночас Пєсков не втримався від звинувачень у бік України, назвавши указ президента Володимира Зеленського про заборону контактів із російським керівництвом головною перепоною для діалогу. “Зеленський сам собі заборонив спілкуватися з нами”, — пожалівся він, додавши, що для миру Україні достатньо “визнати реалії”, тобто фактично капітулювати.

Кремль і “реалії на місцях”

Пєсков наголосив, що позиція Росії не змінилася. Умови, озвучені Путіним ще в червні, залишаються ті самі: Україна повинна вивести війська з тимчасово окупованих областей і відмовитися від НАТО. Очевидно, що ці вимоги, як і раніше, не є прийнятними для Києва, адже вони порушують суверенітет та територіальну цілісність України.

У своєму виступі Пєсков також похвалився, що Росія “вітає мирні ініціативи”, але чомусь віддає перевагу пропозиціям від країн БРІКС і так званого “Глобального півдня”.

Трамп і його бачення миру

Напередодні Дональд Трамп виступив із гучним закликом до припинення війни в Україні. Він заявив, що “Зеленський хоче зупинити божевілля”, натякаючи на його готовність до компромісів. За словами Трампа, м’яч тепер на боці Путіна, який повинен зробити крок у відповідь.

Однак Володимир Зеленський не залишив ці заяви без відповіді. Український президент чітко окреслив свою позицію: жодне припинення вогню без твердих гарантій миру не може бути прийнятним. “Ми вже бачили, як Росія використовує перемир’я для перегрупування і нових атак. Нам потрібен постійний і надійний мир, а не пастка, яка лише виграє час для агресора”, — заявив Зеленський.

Чи можливий реальний мир?

Заклики Трампа та риторика Кремля вкотре продемонстрували прірву між підходами до мирного врегулювання. Для України мир означає відновлення територіальної цілісності та гарантії безпеки. Для Росії — закріплення захоплених територій і спроба змусити Київ до поступок.

Поки що слова про переговори з боку Кремля залишаються лише порожньою риторикою, тоді як Україна продовжує боротися за своє право на незалежність і майбутнє.

Романчук Микола

Recent Posts

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

8 хв. ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

31 хв. ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

36 хв. ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

38 хв. ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

1 годину ago

Тут вам не Лондон: турист відвідав Україну і розповів, що його вразило найбільше

Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…

1 годину ago