На заклик Трампа до миру у війні РФ проти України, Кремль відповів ультиматумом

Кремль не забарився з відповіддю на заклик новообраного президента США Дональда Трампа щодо негайного припинення вогню в Україні. Прессекретар російського правителя Дмитро Пєсков, традиційно уникаючи конкретики, заявив, що Москва нібито “відкрита до переговорів”.

Водночас Пєсков не втримався від звинувачень у бік України, назвавши указ президента Володимира Зеленського про заборону контактів із російським керівництвом головною перепоною для діалогу. “Зеленський сам собі заборонив спілкуватися з нами”, — пожалівся він, додавши, що для миру Україні достатньо “визнати реалії”, тобто фактично капітулювати.

Кремль і “реалії на місцях”

Пєсков наголосив, що позиція Росії не змінилася. Умови, озвучені Путіним ще в червні, залишаються ті самі: Україна повинна вивести війська з тимчасово окупованих областей і відмовитися від НАТО. Очевидно, що ці вимоги, як і раніше, не є прийнятними для Києва, адже вони порушують суверенітет та територіальну цілісність України.

У своєму виступі Пєсков також похвалився, що Росія “вітає мирні ініціативи”, але чомусь віддає перевагу пропозиціям від країн БРІКС і так званого “Глобального півдня”.

Трамп і його бачення миру

Напередодні Дональд Трамп виступив із гучним закликом до припинення війни в Україні. Він заявив, що “Зеленський хоче зупинити божевілля”, натякаючи на його готовність до компромісів. За словами Трампа, м’яч тепер на боці Путіна, який повинен зробити крок у відповідь.

Однак Володимир Зеленський не залишив ці заяви без відповіді. Український президент чітко окреслив свою позицію: жодне припинення вогню без твердих гарантій миру не може бути прийнятним. “Ми вже бачили, як Росія використовує перемир’я для перегрупування і нових атак. Нам потрібен постійний і надійний мир, а не пастка, яка лише виграє час для агресора”, — заявив Зеленський.

Чи можливий реальний мир?

Заклики Трампа та риторика Кремля вкотре продемонстрували прірву між підходами до мирного врегулювання. Для України мир означає відновлення територіальної цілісності та гарантії безпеки. Для Росії — закріплення захоплених територій і спроба змусити Київ до поступок.

Поки що слова про переговори з боку Кремля залишаються лише порожньою риторикою, тоді як Україна продовжує боротися за своє право на незалежність і майбутнє.

Романчук Микола

Recent Posts

У Києві запустили нову міні-електростанцію: чи зменшиться кількість відключень світла

У Києві з'явилася перша міні-електростанція – газопоршнева установка потужністю 1,5 МВт. Вона виробляє і електрику,…

15 хв. ago

Казахстан планує засекретити відомості про здоров’я та особисте життя Назарбаєва

Казахстан 12 грудня у двох читаннях у сенаті схвалив законопроєкт, згідно з яким відомості про стан здоров'я…

18 хв. ago

Скільки потрібно заробляти, щоб отримати бронювання від мобілізації – відповідь адвоката

В Україні змінилися правила бронювання. Щоб отримати бронь, військовозобов'язаний повинен отримувати певний рівень заробітної плати. Про це розповів юрист Владислав…

22 хв. ago

Електроенергію продають у 5-6 разів дорожче: нардеп розкрив, як наживаються на українцях

Ситуація на енергоринку України викликає чимало запитань і занепокоєння. За словами Олексія Кучеренка, першого заступника…

23 хв. ago

На Марс за пару місяців: як ядерний двигун змінить космічні місії

Американські компанії Ad Astra та SpaceNukes об’єднали зусилля для створення нового ядерного електродвигуна, який може…

26 хв. ago

Газа взимку не буде: відключати почнуть не лише світло

Останнім часом дедалі більше зростає стурбованість з приводу можливих перебоїв у подачі газу для деяких…

28 хв. ago