На заклик Трампа до миру у війні РФ проти України, Кремль відповів ультиматумом

Кремль не забарився з відповіддю на заклик новообраного президента США Дональда Трампа щодо негайного припинення вогню в Україні. Прессекретар російського правителя Дмитро Пєсков, традиційно уникаючи конкретики, заявив, що Москва нібито “відкрита до переговорів”.

Водночас Пєсков не втримався від звинувачень у бік України, назвавши указ президента Володимира Зеленського про заборону контактів із російським керівництвом головною перепоною для діалогу. “Зеленський сам собі заборонив спілкуватися з нами”, — пожалівся він, додавши, що для миру Україні достатньо “визнати реалії”, тобто фактично капітулювати.

Кремль і “реалії на місцях”

Пєсков наголосив, що позиція Росії не змінилася. Умови, озвучені Путіним ще в червні, залишаються ті самі: Україна повинна вивести війська з тимчасово окупованих областей і відмовитися від НАТО. Очевидно, що ці вимоги, як і раніше, не є прийнятними для Києва, адже вони порушують суверенітет та територіальну цілісність України.

У своєму виступі Пєсков також похвалився, що Росія “вітає мирні ініціативи”, але чомусь віддає перевагу пропозиціям від країн БРІКС і так званого “Глобального півдня”.

Трамп і його бачення миру

Напередодні Дональд Трамп виступив із гучним закликом до припинення війни в Україні. Він заявив, що “Зеленський хоче зупинити божевілля”, натякаючи на його готовність до компромісів. За словами Трампа, м’яч тепер на боці Путіна, який повинен зробити крок у відповідь.

Однак Володимир Зеленський не залишив ці заяви без відповіді. Український президент чітко окреслив свою позицію: жодне припинення вогню без твердих гарантій миру не може бути прийнятним. “Ми вже бачили, як Росія використовує перемир’я для перегрупування і нових атак. Нам потрібен постійний і надійний мир, а не пастка, яка лише виграє час для агресора”, — заявив Зеленський.

Чи можливий реальний мир?

Заклики Трампа та риторика Кремля вкотре продемонстрували прірву між підходами до мирного врегулювання. Для України мир означає відновлення територіальної цілісності та гарантії безпеки. Для Росії — закріплення захоплених територій і спроба змусити Київ до поступок.

Поки що слова про переговори з боку Кремля залишаються лише порожньою риторикою, тоді як Україна продовжує боротися за своє право на незалежність і майбутнє.

Романчук Микола

Recent Posts

Паспорта більше не дійсні: кому вже сьогодні треба бігти за ID-карткою

Обмін паспорта-книжечки на ID-картку можливий за бажанням власника, але існують ситуації, коли це необхідно зробити…

8 хв. ago

Ухилянтів від мобілізації позбавляють прав водія: юристи вказали на нюанси

Українцям розповіли, як часто позбавляють ухилянтів прав керувати автомобілем. Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна. Одним із заходів,…

21 хв. ago

Доведеться відмовитись від м’яса: ціни на яловичину б’ють нові рекорди

Вартість яловичини в Україні знову поповзла вгору, і поки що ніяких сигналів про зниження цін…

22 хв. ago

Важливі поради для водіїв: як уникнути пошкодження рульової системи

Викручування керма до упора здається зручним у тісних місцях, як-от паркінги чи двори. Однак це створює…

25 хв. ago

Злив з чату Signal: головні радники Трампа запропонували звільнити Волца, – Politico

Скандал з витоком надсекретних даних про удари США по Ємену з чату Signal отримав продовження. У середу…

27 хв. ago

Як не залишитися без грошей через чужі комунальні борги

Комунальні борги нікуди не зникають, навіть якщо людина у квартирі не проживає. Може виникнути ситуація, що…

48 хв. ago