Суддя Тупицький втік з України за допомогою ОЗУ та прикордонників: деталі

В Україні було припинено діяльність організованого злочинного угруповання, яке займалося незаконним переправленням військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон. У справі замішаний колишній голова Конституційного суду України Олександр Тупицький, співробітник держприкордонслужби та правоохоронець..

Всім їм загрожує ув’язнення. Про це повідомили у прес-службі ДБР.

Відомо, що правоохоронець організував угруповання, яке переправляло військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон України та особисто підшукував бажаючих скористатися їхніми “послугами”.

Для цього він найняв водія, який перевозив чоловіків за межі України на автомобілі через певні пропускні пункти, де працювали члени цього угруповання.

Він особисто контролював, щоб прикордонники пропускали ці автомобілі без перевірки документів у пасажирів та огляду транспортного засобу. Документи навмисно перевіряли лише у водія і лише його вносили до бази даних осіб, які перетнули державний кордон України.

Після перетину кордону водій виходив з автомобіля, передавав керування незаконно вивезеній людині та пішки повертався назад до України.

Після цього водій отримував грошову винагороду, а ухилянт уже офіційно в’їжджав до сусідньої держави.

“За цією схемою у березні 2022 року залишив Україну й колишній Голова КСУ, щоб сховатися від кримінальної відповідальності за скоєння низки злочинів у сфері правосуддя. При цьому він сприяв незаконному перетину кордону ще двом громадянам, які їхали з ним в автомобілі”, — йдеться у повідомленні.

Йдеться про скандального екс-главу Конституційного суду Олександра Тупицького, якому вдалося під час війни втекти за кордон.

Вони переховувалися в Угорщині, але їх удалося вирахувати українським правоохоронцям. Колишньому голові КСУ повідомлено про підозру у незаконному переправленні громадян через державний кордон за попередньою змовою з групою осіб. Також під слідством перебувають правоохоронець та прикордонник.

Досудове розслідування по цій справі триває.

Нагадаємо, кримінальну справу проти Тупицького за статтею про держзраду було відкрито у жовтні 2020 року. Тоді слідчі ГБР заявили, що він у 2018 році придбав земельну ділянку в окупованому Криму і задля цього пішов на угоду з Росією. Наприкінці грудня того ж року президент Володимир Зеленський своїм указом усунув Тупицького від виконання обов’язків голови КСУ. Утім, у самому КСУ заявили, що Зеленський не мав на це права.

У грудні 2021 року США ввели санкції проти Тупицького через “серйозні корупційні дії”, які він робив на посаді голови КСУ.

Коломієць Надія

Recent Posts

Гарріс відмовилася від двосторонніх переговорів з Путіним щодо припинення війни в Україні

В ході інтерв'ю в передачі "60 хвилин" ("60 Minutes") віце-президентка США та кандидатка на пост…

4 хв. ago

Росія готує масований удар по Україні: коли це може статися

Російські загарбники планують новий масований ракетний удар по Україні. Така атака може стати не меншою за ту,…

19 хв. ago

Кадиров пішов зі звинуваченнями до влади РФ: все через мігрантів

Глава Чечні Рамзан Кадиров розкритикував російську владу за посилення міграційної політики, заявивши, що деякі заходи «зіштовхують Росію…

26 хв. ago

День народження Путіна: про главу Кремля забули навіть ті, хто допомагає РФ воювати з Україною

У понеділок 7 жовтня глава Кремля Володимир Путін відзначив 72 день народження. Однак небагато людей вирішили його…

28 хв. ago

Мобілізація молоді: частину студентів ТЦК заберуть на війну вже цієї осені

Більшість студентів в Україні мають право на відстрочку від мобілізації, але є особливі винятки, викладені…

30 хв. ago

Загальна мобілізація: як виявляють військовозобов’язаних, які не оновили дані

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. У травні набрав чинності новий закон про…

31 хв. ago