Вчора Сенат США знову провалив голосування за розгляд законопроекту із посилення міграційної політики, який передбачав додаткові кошти для України, Ізраїлю й Тайваню.
Голосування підтримали 49 сенаторів, проти були 50. Для початку такого розгляду необхідна була підтримка 60 сенаторів.
Сьогодні, 8 лютого у Сенаті планують розгляд допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню вже без прив’язки до захисту кордону з Мексикою.
В свою чергу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів про можливі сценарії розвитку подій у питанні допомоги Україні.
“Деякі сценарії нагадують гостросюжетний детектив. Все заплутано, залежить від багатьох факторів та може рухатися в будь-який бік. Думаю, що питання якогось базового сценарію сьогодні дуже актуальне для самого Конгресу США. Там все так заплуталося всередині, що конгресменам та сенаторам самим треба визначитися з базовим сценарієм руху”, – каже Кулеба.
Водночас він зауважив, що є і позитивні новини – всі шукають розв’язання питання допомоги Україні.
“Дискусія сфокусована не на тому, як це рішення не ухвалити, а на тому, як його швидше ухвалити. Ми щодня працюємо з американською стороною, щоб це рішення було ухвалено якнайшвидше”, – розповів міністр.
Нагадаємо, ще восени минулого року президент США Джо Байден запросив у Конгресу понад 100 млрд доларів на потреби національної безпеки. Зокрема понад 60 млрд доларів хочуть виділити для фінансування допомоги Україні.
Республіканці відмовилися підтримувати таку ініціативу. Вони вимагали, щоб у пакеті були передбачені жорсткіші заходи щодо міграційної політики. Після цього представники Демократичної та Республіканської партії почали проводити переговори, щоб знайти компроміс. Але цього поки що так і не вдалося.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…