Після закону про дрова: нардепи вирішили ще зіпсувати життя українцям новою забороною

Аналіз практики застосування інституту відшкодування моральної шкоди у сфері трудових правовідносин виявив проблеми, які суттєво порушують права та інтереси роботодавців. На це вказують автори законопроектів 12175 та 12176 про внесення змін до Цивільного кодексу та інших законів про порядок відшкодування моральної школи. Про це повідомляє портал Стіна.

Серед авторів законопроєкту – народні депутати Микола Стефанчук, Іван Калаур, Олександр Мережко, Михайло Радуцький та інші.

Новим проєктом закону пропонується змінити статтю 268 ЦК, згідно з якою позовна давність не поширюється на вимогу про відшкодування збитків, завданих каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю.

А саме, встановити, що позовна давність не поширюється лише на майнові вимоги, а щодо моральної шкоди – тут уже діятиме обмеження за строком для подання позову.

Також у Кодексі законів про працю депутати пропонують виписати, що наявність встановленої належним чином вини працівника виключає стягнення моральної шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я чи смертю працівника, на його користь чи користь осіб, визначених цивільним законодавством.

Як зазначають автори, є проблема зі стягненням з роботодавця моральної шкоди за ушкодження здоров’я працівника (нещасні випадки, які визнаються пов’язаними з виробництвом) за відсутності вини роботодавця, встановленої в установленому порядку.

Позиція судів у своїй полягає у обгрунтуванні покладання боргу по відшкодуванню моральної шкоди з допомогою роботодавця, лише підставі зв’язку нещасних випадків із виробництвом, крім відсутності винних осіб.

«Водночас важливе правове значення для таких відносин має наявність чи відсутність вини саме працівника, яке має бути врегульовано на нормативному рівні та впливати на можливість стягнення з роботодавця моральної шкоди за пошкодження здоров’я працівника. У таких обставинах пропонується встановити, що моральні збитки не відшкодовуються на користь самого працівника або осіб, визначених цивільним законодавством, за наявності провини виключно потерпілого працівника в разі нещасного випадку на виробництві» – зазначають депутати.

«Проведений аналіз практики застосування інституту відшкодування моральної шкоди у сфері трудових правовідносин виявив проблеми, які суттєво порушують права та інтереси роботодавців та негативно впливають на забезпечення справедливого балансу інтересів працівників та роботодавців у цій сфері.

Йдеться, зокрема, про відсутність обмежень строку позовної давності щодо вимог про відшкодування моральної шкоди.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

“Сімпсони” передбачили результати виборів у США ще 24 роки тому

Творці мультсеріалу "Сімпсони" змогли передбачити результати виборів у США ще 24 роки тому. В епізоді 2000 року було…

3 хв. ago

Хто зі студентів може отримати повістку

Попри загальну мобілізацію в Україні, студенти мають право на відстрочку від призову, однак не всі. Не…

15 хв. ago

5 дітей і 10 онуків: що треба знати про сім’ю Дональда Трампа

До своєї політичної кар'єри Дональду Трампу вдалося побудувати династію з багатомільйонним спадком, брендом і великою кількістю нерухомості.…

24 хв. ago

Їх вживають майже всі: дієтологи назвали три продукти, які надзвичайно шкідливі для здоров’я

Насамперед, дієтологи радять не їсти надто часто білий шліфований рис. Хоча він і має більш…

33 хв. ago

Меланія Трамп у костюмі від Dior з’явилася на “переможній” вечірці чоловіка: скільки він коштує (фото)

Республіканець Дональд Трамп, який назвав себе обраним президентом США та станцював переможний танець, спостерігав за підрахунком голосів…

53 хв. ago

Втратили 30% із контрольованої території: аналітик закликав до виходу з Курщини

Курська операція була успішна до перших чисел вересня, коли ЗСУ розширювали підконтрольну територію. Проте зараз…

1 годину ago