Після закону про дрова: нардепи вирішили ще зіпсувати життя українцям новою забороною

Аналіз практики застосування інституту відшкодування моральної шкоди у сфері трудових правовідносин виявив проблеми, які суттєво порушують права та інтереси роботодавців. На це вказують автори законопроектів 12175 та 12176 про внесення змін до Цивільного кодексу та інших законів про порядок відшкодування моральної школи. Про це повідомляє портал Стіна.

Серед авторів законопроєкту – народні депутати Микола Стефанчук, Іван Калаур, Олександр Мережко, Михайло Радуцький та інші.

Новим проєктом закону пропонується змінити статтю 268 ЦК, згідно з якою позовна давність не поширюється на вимогу про відшкодування збитків, завданих каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю.

А саме, встановити, що позовна давність не поширюється лише на майнові вимоги, а щодо моральної шкоди – тут уже діятиме обмеження за строком для подання позову.

Також у Кодексі законів про працю депутати пропонують виписати, що наявність встановленої належним чином вини працівника виключає стягнення моральної шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я чи смертю працівника, на його користь чи користь осіб, визначених цивільним законодавством.

Як зазначають автори, є проблема зі стягненням з роботодавця моральної шкоди за ушкодження здоров’я працівника (нещасні випадки, які визнаються пов’язаними з виробництвом) за відсутності вини роботодавця, встановленої в установленому порядку.

Позиція судів у своїй полягає у обгрунтуванні покладання боргу по відшкодуванню моральної шкоди з допомогою роботодавця, лише підставі зв’язку нещасних випадків із виробництвом, крім відсутності винних осіб.

«Водночас важливе правове значення для таких відносин має наявність чи відсутність вини саме працівника, яке має бути врегульовано на нормативному рівні та впливати на можливість стягнення з роботодавця моральної шкоди за пошкодження здоров’я працівника. У таких обставинах пропонується встановити, що моральні збитки не відшкодовуються на користь самого працівника або осіб, визначених цивільним законодавством, за наявності провини виключно потерпілого працівника в разі нещасного випадку на виробництві» – зазначають депутати.

«Проведений аналіз практики застосування інституту відшкодування моральної шкоди у сфері трудових правовідносин виявив проблеми, які суттєво порушують права та інтереси роботодавців та негативно впливають на забезпечення справедливого балансу інтересів працівників та роботодавців у цій сфері.

Йдеться, зокрема, про відсутність обмежень строку позовної давності щодо вимог про відшкодування моральної шкоди.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Чи закінчиться війна в Україні за 90 днів: букмекери почали приймати ставки

На ресурсі Polymarket з’явилась подія, яка передбачає дві умови: перемогу Дональда Трампа на виборах президента…

3 хв. ago

Як змінилися стосунки Дональда Трампа і Меланії: від “тиранії” до сімейної ідилії

На президентських виборах у США після підрахунку голосів стало відомо, що Дональд Трамп здобув перемогу. 78-річний політик, який…

11 хв. ago

Генштаб збільшив тривалість навчання мобілізованих у центрах

З 1 листопада підготовка мобілізованих у навчальних центрах має тривати на місяць, а півтора місяці.…

18 хв. ago

Українці назвали міста з найкращим економічним кліматом

Харків, Вінниця та Луцьк, на думку українців, змогли найкраще адаптувати свою економіку до викликів повномасштабної…

27 хв. ago

Що не мають права робити працівники ТЦК

Юристка пояснила, які дії співробітників військкоматів вважаються порушенням закону В Україні триває воєнний стан та…

36 хв. ago

Тихі зусилля. В останні місяці тривають закулісні багатосторонні переговори про Україну – NYT

"Ділікатні багатосторонні переговори" щодо завершення війни в Україні "вже ведуться і набрали обертів в останні…

44 хв. ago