Після закону про дрова: нардепи вирішили ще зіпсувати життя українцям новою забороною

Аналіз практики застосування інституту відшкодування моральної шкоди у сфері трудових правовідносин виявив проблеми, які суттєво порушують права та інтереси роботодавців. На це вказують автори законопроектів 12175 та 12176 про внесення змін до Цивільного кодексу та інших законів про порядок відшкодування моральної школи. Про це повідомляє портал Стіна.

Серед авторів законопроєкту – народні депутати Микола Стефанчук, Іван Калаур, Олександр Мережко, Михайло Радуцький та інші.

Новим проєктом закону пропонується змінити статтю 268 ЦК, згідно з якою позовна давність не поширюється на вимогу про відшкодування збитків, завданих каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю.

А саме, встановити, що позовна давність не поширюється лише на майнові вимоги, а щодо моральної шкоди – тут уже діятиме обмеження за строком для подання позову.

Також у Кодексі законів про працю депутати пропонують виписати, що наявність встановленої належним чином вини працівника виключає стягнення моральної шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я чи смертю працівника, на його користь чи користь осіб, визначених цивільним законодавством.

Як зазначають автори, є проблема зі стягненням з роботодавця моральної шкоди за ушкодження здоров’я працівника (нещасні випадки, які визнаються пов’язаними з виробництвом) за відсутності вини роботодавця, встановленої в установленому порядку.

Позиція судів у своїй полягає у обгрунтуванні покладання боргу по відшкодуванню моральної шкоди з допомогою роботодавця, лише підставі зв’язку нещасних випадків із виробництвом, крім відсутності винних осіб.

«Водночас важливе правове значення для таких відносин має наявність чи відсутність вини саме працівника, яке має бути врегульовано на нормативному рівні та впливати на можливість стягнення з роботодавця моральної шкоди за пошкодження здоров’я працівника. У таких обставинах пропонується встановити, що моральні збитки не відшкодовуються на користь самого працівника або осіб, визначених цивільним законодавством, за наявності провини виключно потерпілого працівника в разі нещасного випадку на виробництві» – зазначають депутати.

«Проведений аналіз практики застосування інституту відшкодування моральної шкоди у сфері трудових правовідносин виявив проблеми, які суттєво порушують права та інтереси роботодавців та негативно впливають на забезпечення справедливого балансу інтересів працівників та роботодавців у цій сфері.

Йдеться, зокрема, про відсутність обмежень строку позовної давності щодо вимог про відшкодування моральної шкоди.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Українські жінки відкривають все більше бізнесів

Кількість жінок-підприємців в Україні постійно зростає. Цього року жінки відкрили ще більше нових бізнесів, досягнувши…

2 хв. ago

Тисячі доларів за “відмазку” від армії: закарпатські воєнкоми наживались на українцях

У Закарпатській області Служба безпеки України разом з Національною поліцією викрили чергову схему ухилення від…

11 хв. ago

Таємниці Білого дому: що відомо про скандали та примхи американських президентів

Різні американські лідери по-своєму змінювали приміщення. Білий дім - це місце, де живуть президенти США.…

19 хв. ago

Трамп перший підсудний, якого обрали на пост президента США

Вперше в історії США обрано президента з кримінальними справами. Трамп продовжує заперечувати всі звинувачення і…

29 хв. ago

У Києві гумових лежачих поліцейських замінять асфальтобетонні пагорби

У Києві планують розвивати нову практику, спрямовану на зменшення аварійності на дорогах. Інтенсивність дорожнього трафіку…

38 хв. ago

Меланія Трамп готується знову стати першою леді: які образи вона обрала у дні виборів

54-річна Меланія Трамп готується знову повернутися в Білий дім після того, як її чоловік Дональд…

46 хв. ago