Зараз триває робота політичних команд України та Сполучених Штатів для підготовки 25 зустрічі з питань допомоги України у формати “Рамштайн”. Долучені також команди інших партнерів України. Президент України Володимир Зеленський чекає від засідання у Німеччини змістовних рішень і загалом змістовних зустрічей і переговорів, а поки що дякує спецпідрозділам СБУ, який своїми ударами по російських аеродромах теж допомагає посилити позиції України перед Рамштайном.
Про це Зеленський заявив 5 жовтня у вечірньому зверненні. Він сподівається, що наступний тиждень цей може стати позитивним для українського захисту та для бачення того, як має закінчитись війна. Зі свого боку Україна, за словами голоси держави, для цього “все зробить, на сто відсотків зробить”.
Зеленський анонсував цими днями політичні консультації між урядовцями та, дипломатами України та партнерів. Говоритимуть також військові – щодо наповнення воєнних пунктів плану перемоги.
“Є у світу цей ресурс посилення, який дозволить рухатись вперед за Формулою миру. Саме в цьому наша мета, наше завдання – гарантувати Україні надійний мир і тривалу безпеку. Це можливо виключно на основі міжнародного права і без будь-якої торгівлі суверенітетом чи торгівлі територіями. Саме так, як передбачено Формулою миру”, – наголосив український лідер
Це, на думку Зеленського можливо тільки на сильних позиціях. Тому він відзначив українських воїнів, які “теж свого роду готують наступний Рамштайн”.
“Тобто демонструють, що можуть українці, коли мають достатньо зброї і достатньо далекобійності. Я хочу подякувати всім воїнам Центру спеціальних операцій “А” Служби безпеки України – усім, хто демілітаризує російські військові обʼєкти”, – підкреслив президент.
Він додав, що дякує СБУ за знищення російської воєнної логістики, а особливо за влучання по російських військових аеродромах. Це, на думку голови держави, “те, що найбільше потрібно”.
“Кожна знищена база російських військових, кожна знищена база російських літаків, кожен знищений склад з авіабомбами – це порятунок життів українців і реальна підтримка для фронту. І будемо переконувати партнерів, що недостатньо тільки наших дронів”, – підсумував Зеленський.
Нагадаємо, наступний “Рамштайн” пройде 12 жовтня у ФРН. Головою засідання на авіабазі Рамштайн буде особисто Джо Байден, також буде присутній голова Пентагону Ллойд Остін, який головує на Рамштайні зазвичай. Зеленський готується презентувати там свій план перемоги всім партнерам України. Також на порядку денному знову буде обговорення дозволу на далекобійні удари по Росії західною зброєю.
Напередодні у Financial Times опублікували статтю, нібито Україні на майбутніх переговорах щодо миру пропонують погодитися на сильні гарантії безпеки, як-от членство в НАТО, в обмін на контроль Росії над окупованими територіями. Нібито мова про “мовчазну згоду”, що захоплені росіянами землі тимчасово (фактично) перейдуть до РФ, але згодом будуть повернуті дипломатичним шляхом. При цьому FT не навело жодних реальних кроків, як це реально може бути зроблено.
В Офісі президента України (щоправда, анонімно) 5 жовтня назвали цю інформацію “маячнею”. Крім того, речник МЗС України Георгій Тихий повідомив, що інформація джерела видання Financial Times щодо готовності України йти на територіальні компроміси заради миру не відповідає дійсності. Видання написало неправду, заявивши, що міністр закордонних справ України Андрій Сибіга нібито під час візиту в США обговорював гарантії безпеки для країни “в обмін на землю”.
Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що Україна не піде на територіальні поступки заради миру, і формули “припинення вогню в обмін на землю” не розглядає. Водночас російський правитель Володимир Путін згоден на припинення вогню та мирні переговори лише “з урахуванням нових територіальних реалій”, тобто без деокупації. Понад те, Путін вимагає, щоб Україна до початку переговорів повністю віддала йому Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області, які РФ зараз контролює лише частково, а також вийшла з Курської області РФ.
Водночас все більше українців підтримують територіальні поступки Росії в обмін на мир. Як показали у липні 2024 року результати опитування КМІС, вже майже третина українців вважає, що держава може розглянути можливість відмови від деяких своїх територій для досягнення миру. Найбільше тих, хто виступають за територіальні поступки, проживають на сході та півдні України. Тобто в регіонах, де ведуться активні бойові дії.
Експерти назвали найкращі автомобілі на вторинному ринку серед тих машин, з якими перші покупці не хочуть розлучатися.…
В Україні у 2025-му змінять правила виходу на пенсію. Загальний пенсійний вік не збільшать, однак посилять…
У Карпатах лютує зима. На високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов. Про це повідомляють гірські рятувальники Прикарпаття. За…
У Малі знову розгромили колону ПВК "Вагнера". Бойовики "Аль-Каїди" захопили частину ворожої зброї й ліквідували…
Під час воєнного стану та у мирний час правила військового обліку залишаються обов’язковими для дотримання.…
У Нью-Йорку з початку наступного року запровадять плату за в’їзд на авто в центральну частину…