Нардеп Бойко вийшов із ОПЗЖ, наглядачем поставив свого колишнього помічника

Народний депутат Юрій Бойко склав повноваження керівника забороненої в Україні політичної партії «Опозиційна платформа – За життя». Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані аналітичної системи YouControl.

Кадрові зміни у проросійській ОПЗЖ відбулися 17 березня 2025 року. Місце Бойка, який очолював політсилу з червня 2019 року, зайняв громадянин Руслан Астахов.

Пан Астахов – нечужий для народного обранця. У 2007-2012 роках новий керівник ОПЗЖ працював помічником нардепа Юрія Бойка на громадських засадах.

Нардеп Бойко вийшов із ОПЗЖ, наглядачем поставив свого колишнього помічника фото 1Нардеп Бойко вийшов із ОПЗЖ, наглядачем поставив свого колишнього помічника фото 1

дані: YouControl

Нині Руслан Астахов також виконує функції ліквідатора ОПЗЖ, відповідно до рішень судів, які у 2022 році заборонили діяльність партії. До цього головою ліквідаційної комісії рахувався Юрій Бойко.

дані: YouControl

У результаті цієї кадрової рокіровки нардеп уник покарання за неподання звіту ОПЗЖ про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за ІІІ квартал 2024 року. Відповідне порушення зафіксувало Нацагентство із запобігання корупції (НАЗК), оформило адмінпротокол і скерувало до суду. Однак суддя Печерського райсуду Світлана Смик 28 березня 2025 року постановила: закрити провадження стосовно Юрія Бойка «у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення». Служителька Феміди наголосила, що нардеп не є головою ліквідаційної комісії «Опозиційної платформи – За життя», а, отже, не повинен подавати партійних фінансових звітів до НАЗК.

Водночас, на початку цього року Печерський райсуд Києва оштрафував на 5,1 тис. грн нардепа Юрія Бойка за порушення подання фінансового звіту партії. Він не подав до Нацагентства звіт партії ОПЗЖ про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за І-ІІ квартали 2024 року. У суді адвокат Бойка переконував: його клієнт не має можливості визначити, яке майно ОПЗЖ вже було оформлено у державну власність (рішення про заборону партії судом передбачає конфіскацію її майна на користь держави), а яке ще ні.

Нагадаємо, що стаття 212-21 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру») передбачає покарання від 5,1 тис. грн до 6,8 тис. грн штрафу.

Станом на початок зими 2024 року, НАЗК оформило 308 адміністративних протоколів на 143 голів партій за неподання звітів за період з 2020-го по II квартал 2024 року.

Романчук Микола

Recent Posts

Порушень ухилянтам на 224 000 грн: ТЦК штампують “пачками” шалені штрафи

Уявіть, що ви порушили кілька правил, а вам прилітає штраф майже чверть мільйона гривень. І…

7 хв. ago

Допомагали водіям здати на права за гроші: у Києві затримали банду “бігунків”

У Києві та області поліція затримала чотирьох "бігунків", які допомагали перереєстровувати авто без черг і успішно…

15 хв. ago

Скільки дітей, якої статі насправді хоче Маск: злиті шокуючі плани мільярдера

Ілон Маск, який останнім часом зіткнувся з фінансовими труднощами через глобальну тарифну війну Дональда Трампа,…

24 хв. ago

“Нова пошта” змінила вартість доставки посилок: які тепер тарифи

Поштовий оператор "Нова пошта" поновив тарифи на міжнародну доставку. Тепер вартість посилки розраховується за фактичною вагою, а…

33 хв. ago

Мобілізація в Україні: у Міноборони анонсували зміни у травні в “Резерв+”

Міноборони України планує запустити у травні два нові типи відстрочок у додатку "Резерв+" для громадян…

41 хв. ago

Чи можна зберігати їжу у фользі: названо приховану небезпеку для здоров’я

Ми звикли використовувати алюмінієву фольгу для зберігання залишків їжі у холодильнику, але це може мати погані наслідки…

48 хв. ago