У Європейському Союзі висловили побоювання щодо можливої відплати та кібератак з боку Росії після конфіскації активів країни-агресорки, повідомляє NV з посиланням на Politico.
Зазначається, що кілька європейських чиновників, які брали участь в обговоренні, попередили, що таке рішення може спровокувати зворотну реакцію проти європейських активів у Росії. Крім того, за їх словами, це може «заплямувати репутацію єврозони, зробивши її менш привабливою для інвесторів».
«Ми входимо в незвідані води… Будь-хто був би стурбований потенційними наслідками конфіскації активів», — сказав дипломат ЄС на умовах анонімності.
Politico пише, що у Європі також побоюються помсти Москви у вигляді шквалу апеляцій проти бельгійського фінансового депозитарію Euroclear, який зберігає переважну більшість російських резервів у Європі.
За словами бельгійського чиновника, обізнаного з перебігом судових процесів, російські компанії вже подали 94 позови в Росії з вимогою повернути кошти компанії Euroclear, яка працює за бельгійським законодавством, після того, як їхні інвестиції та прибутки в Європі були заморожені.
Найбільші російські кредитори, включаючи Росбанк, Банк Сінара і Россельхозбанк, подали позови проти Euroclear на сотні мільйонів рублів.
Euroclear припустив, що, ймовірно, програє судові справи в Росії, оскільки країна «не визнає міжнародні санкції». Це посилює побоювання, що повна конфіскація може призвести до того, що західні активи в Росії стануть об’єктом відплати.
Один дипломат ЄС, з яким поспілкувалося Politico, попередив, що Росія може також посилити свої кібератаки на західні фінансові установи, намагаючись повернути свої гроші.
Крім того, керівник компанії з кібербезпеки висловив занепокоєння, що конфіскація активів може призвести до того, що Москва отримає можливість перенаправляти великі фінансові транзакції на російські рахунки.
Другий дипломат ЄС відкинув ці застереження, зазначивши, що Росія вже захопила місцеві філії європейських компаній задовго до того, як питання конфіскації активів з’явилося на політичному порядку денному G7.
Він підкреслив, що Кремль продовжить підривати європейські фінансові інтереси в Росії незалежно від того, чи буде реалізований план конфіскації.
Протягом місяців європейські чиновники шукають шляхи використання активів РФ, які блок заморозив після вторгнення російського диктатора Володимира Путіна в Україну в лютому 2022 року.
Країни G7 розглядають пропозицію використати ці активи як заставу для банківських кредитів, які можуть профінансувати відновлення України.
Ці кошти будуть конфісковані, якщо Росія відмовиться виплачувати репарації після закінчення війни.
План конфіскації активів може принести понад 200 мільярдів євро на підтримку післявоєнної відбудови України. Країни G7 прагнуть виробити скоординовану дорожню карту на тлі тиску з боку США, які разом з Великою Британією та Канадою мають менше застережень, ніж країни ЄС.
Нагадаємо, 30 січня країни-члени ЄС підтримали план із виділення мільярдів євро прибутку, отриманого внаслідок заморожування активів центрального банку Росії, як перший крок до їхнього можливого використання для відновлення України.
.
.
Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…