Видання WP вийшло із статтею про те, що Україні за минулий рік вдалося мобілізувати лише 200 тис. військовослужбовців із запланованих 500 тис. При цьому журналісти зробили висновок про “неминучість поразки”, який уже є традиційним для американських медіа, каже політолог Петро Олещук.
При цьому він звернув увагу на думку колишнього американського військового Ендрю Таннера, який стверджує, що республіканці і демократи разом грають проти України.
“Чіплятися за такі факти, як кількість територій, втрачених Україною, не додаючи водночас контексту про рекордні втрати росіян, зациклюватися на вербуванні та мобілізації, тоді як бракує озброєння, — такий газлайтинг є характерною рисою медіакампанії тиску, яку підтримують інсайдери та яка триває у США. Мета — переконати якомога більше американців забути про Україну і турбуватися про Китай. У цьому беруть участь як демократи, так і республіканці”, — відзначив військовий.
Разом з тим Олещук відзначив, що такий тренд він фіксує ще з осені 2022 року, коли Міллі заявив про те, що “після успіхів Україна має перейти до переговорів”. Також він нагадав нещодавнє інтерв’ю держсекретар Ентоні Блінкена, який заявив, що Штати “були близькі до прямого конфлікту” з РФ на тлі її широкомасштабного вторгнення в Україну у 2022 році. При цьому він додав, що США зуміли впоратися із тим, щоб уникнути прямого конфлікту з РФ.
Тобто, каже Олещук, останнім часом було дуже багато “витоків” від адміністрації Байдена, що вони, мовляв, дуже сильно боялися ядерного удару з боку росіян і “втягнення у війну”, а тому почали суттєво обмежувати військову допомогу для України.
“І “дивним чином” це все поєдналося з початком у американських ЗМІ медіа-кампанії, яку Таннер вдало обізвав “газлайтингом”. Сенс цієї кампанії полягав у просуванні думок про неможливість перемоги для України, необхідність переговорів, поступок, вмовлянь російського диктатора. Це була (і є) справді масштабна інформаційна кампанія. Сенс її, загалом, зрозумілий. Блінкен же сам зізнався, що вони не хотіли втягнення у війну з росіянами. Найпростіше — це просто якось “приморозити” цю війну, чого вони і домагалися своїми медійними зусиллями”, — підкреслив експерт.
При цьому, за його словами, для демократів було важливо, аби саме Україна була ініціатором переговорів та поступок, щоб не брати на себе відповідальність за гарантування будь-чого.
“Ну і тепер запитання для “західних партнерів”. Чи не думали вони, що майже трирічна кампанія з просування наративів про “безглуздість опору” та “безперспективність війни” вплинути на мобілізацію в Україні?” — підсумував політолог.
Керівника управління освіти Святошинського району підозрюють у розкраданні бюджетних грошей. Чоловік розтратив понад 600 тисяч…
Російська армія продовжує демонструвати нестачу сучасної техніки, вдаючись до нестандартних рішень, які викликають подив та…
В Україні вже у 2025 році може значно піднятись тариф на електроенергію для населення. Ціна з літа…
Сержант 24-ї окремої штурмової бригади "Айдар" Олександр Колим підтримав ідею зниження мобілізаційного віку в Україні. На його…
Російських генералів, які командують війною проти України, зобов'яжуть носити натільні хрестики з ініціалами російського диктатора Володимира…
Сумки – це не тільки практичний аксесуар, але й важлива частина образу, яка може кардинально…