Справа про хабар у $1 мільйон: екссуддю Плотніцького випустили з-під варти під заставу

Ексголова Західного апеляційного господарського суду Борис Плотніцький вийшов із СІЗО під заставу у 30,28 млн грн. Інші фігуранти справи про хабар у $1 мільйон залишаються під вартою, очікуючи внесення застав.

Про це повідомив журналіст Олег Новіков. Як повідомляє Вищий антикорупційний суд, на рахунок установи надійшло 30,28 млн грн, що дозволило судді у відставці вийти на волю. Водночас суд зобов’язав його дотримуватись наступних умов:

  • прибувати за першою вимогою до слідчого або суду;
  • не залишати межі Львівської області без дозволу;
  • повідомляти про зміну місця проживання або роботи;
  • утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та визначеними особами;
  • здати всі закордонні паспорти;
  • носити електронний браслет.

Інші фігуранти справи, зокрема колишні голови Господарського суду Львівської області Василь Артимович та Михайло Юркевич, залишаються під вартою. Їхні запобіжні заходи передбачають можливість внесення застав у розмірі 12 млн грн, проте ці кошти поки що не було сплачено.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) підозрюють Бориса Плотніцького у вимаганні неправомірної вигоди від представника приватної компанії. Ідеться про хабар у розмірі $1 мільйон, який ексголова суду нібито вимагав за ухвалення потрібного рішення в судовій справі, а також за обіцянку запобігти можливому вбивству, яке, за його словами, готували опоненти підприємця.

Розслідування цієї справи тривало кілька місяців. У грудні 2024 року НАБУ та САП провели обшуки у Бориса Плотніцького, Василя Артимовича та Михайла Юркевича. Після цього Вища рада правосуддя надала згоду на затримання та арешт судді у відставці.

Борис Плотніцький очолював Західний апеляційний господарський суд із 2018 року. До цього він займав аналогічну посаду на Донеччині. У серпні 2024 року Плотніцький подав у відставку за власним бажанням.

Підозри у цій справі були оголошені не лише Плотніцькому, а й його попередникам. Зокрема, чинного на той момент голову Господарського суду Львівської області Василя Артимовича звільнили з посади у грудні 2024 року після вручення йому підозри. Інший фігурант, Михайло Юркевич, який очолював суд із 2014 по 2018 роки, також став підозрюваним у цій справі. На момент керівництва Юркевича його заступником був саме Артимович.

23 грудня 2024 року Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для Михайла Юркевича у вигляді двох місяців тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 12 млн грн. Обшуки у Юркевича, Артимовича та Плотніцького відбулися одночасно, а Вища рада правосуддя надала дозвіл на їхній арешт. На відміну від Плотніцького, інші підозрювані досі залишаються у слідчому ізоляторі, оскільки застави за них не внесено.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Вірменія схвалила проєкт закону про вступ до Євросоюзу

Уряд Вірменії на своєму засіданні 9 січня схвалив проєкт закону про початок процесу вступу країни…

41 хв. ago

Чому смартфон повільно заряджається: п’ять причин

Новий телефон завжди дуже швидко заряджається і довго тримає заряд. Але з часом батарея зношується…

48 хв. ago

Як правильно морозити м’ясо: секрети збереження свіжості

Морозильна камера — незамінний помічник для довготривалого зберігання продуктів. Але щоб м'ясо після заморожування залишалося…

58 хв. ago

Ботанічний сад у Києві під загрозою: землю віддали під забудову всупереч забороні

Держаудитслужба знайшла порушення у фінансовій діяльності Національного ботанічного саду ім. Миколи Миколайовича Гришка. Про це повідомляє Державна аудиторська…

1 годину ago

Україна готова надати бронювання громадянам, які повернуться з-за кордону

Україна готова надати співвітчизникам, які перебувають за кордоном, роботу на оборонних підприємствах із бронюванням від…

1 годину ago

На Курщині РФ «уклала» роту своїх солдатів за один штурм

47 окрема механізована бригада «Магура» відобразила масований штурм росіян у Курській області разом із суміжними…

2 години ago