Майбутній Саміт миру у Швейцарії, на думку західних оглядачів, був би ефективнішим у вигляді тривалих переговорів між обмеженою кількістю учасників. Водночас зазначають, що нинішній формат та прогнозовані учасники створять лише атмосферу короткочасного піар-заходу з великою кількістю заяв та зустрічей. А найбільше побоювання викликає потенційна відсутність Китаю та інших країн Глобального Півдня.
Про це заявили експерти видання Euroactiv. Росію ж запросять на наступний саміт, де вона має прийняти або відмовитися від обговорення щодо формули відновлення миру.
Аналітики, зокрема, наголошують на тому, що варто не повторити досвіду так званих “Мінських домовленостей”. Тоді помилки Франції, Німеччини та ОБСЄ у спробах припинення війни були розцінені як нездатність Заходу впоратися з викликами. Для цього, зазначається, необхідно, щоб усі учасники Саміту, включно із президентом США Джо Байденом, провели переговори. Ба більше, вони мають досягти певного результату, а не лише обговорити питання загально.
На думку західних експертів, участь Китаю на особливих умовах дозволила б уникнути у Швейцарії проведенню “світського заходу” замість міжнародних зібрань. Зокрема, Пекіну пропонується формула, за якою він братиме участь лише у підготовчому саміті, тому на ньому може бути присутнім лише представник КНР, а не сам Сі Дзіньпін.
Водночас необхідно запропонувати КНР розглянути не лише українську формулу миру, але й всі запропоновані плани мирного врегулювання. Пекін варто переконати в тому, що він може бути не лише спостерігачем або прихованим союзником, але й впливовим гравцем у вирішенні питань стосовно миру та війни.
Як вважають більшість експертів, саме від погодження або відмови від участі Китаю залежить успіх заходу. Якщо ж країна, яка є союзником Росії, активно включиться в обговорення питання щодо врегулювання миру в Україні, то Москва також буде змушена реагувати на всі виклики. Втім, якщо цього не станеться, доля саміту залишається невирішеною
Спочатку, зазначається, варто спробувати задіяти китайську дипломатію для тиску на РФ задля припинення активних бойових дій під час Олімпійських ігор. І вже якщо вдасться цього досягти, можливе продовження узгодження позицій країн світу на Саміті миру у Швейцарії.
Глобальний саміт миру відбудеться у Швейцарії на курорті у готелі Бюргеншток, 15-16 червня. На цьому заході буде представлена формула миру президента України Володимира Зеленського. Очікується присутність понад 80 країн, однак Росія там представлена не буде.
Керівник ОП Андрій Єрмак також підтвердив, що Росія не братиме участі у Саміті, це принципова позиція України. Втім, за його словами, дуже важливою є участь Китаю. Тому дипломати на всіх рівнях працюють, щоб представники цієї країни долучилися до заходу.
А Володимир Зеленський зазначав, що російський диктатор Володимир Путін обов’язково спробує зірвати цей Саміт. Глава держави наголосив, що тільки глобальна сила здатна змусити російських терористів до миру. Саме тому Україна працює над залученням якнайбільшої кількості учасників у заході. Він повинен стати першим реальним шансом розпочати шлях до справедливого миру.
Єлизавета, 21-річна позашлюбна дочка Путіна, живе в Парижі, просить називати себе Луїзою і отримала французький…
Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди…
Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…
Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…
Путін записав відеозвернення про «Орешник» з того ж бункера, що й запис від 24 лютого…
За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У…