В Україні щонайменше 54 народних депутати Верховної Ради IX скликання отримали підозри у кримінальних злочинах. Здебільшого, вони стосуються корупції та державної зради. А також найбільше у списку фігурують представники “Слуги народу” та забороненої “ОПЗЖ”.
Про це повідомляє громадський рух “ЧЕСНО”. Його учасники зібрали з відкритих джерел інформацію про 42 нардепів, щодо яких є підозри у кримінальних правопорушеннях від початку роботи ВР IX скликання.
Зазначається, що точна кількість та імена нардепів, яким висувались підозри у кримінальних правопорушеннях, невідомі. Причина у тому, що ім’я підозрюваної у вчиненні злочину особи не може оприлюднюватись до вироку суду.
“Від початку роботи Ради ІХ скликання лише детективи НАБУ повідомили про підозри у вчиненні кримінальних злочинів 54 нардепам. І це не враховуючи проваджень СБУ, Офісу генпрокурора та інших правоохоронних органів. Але точна кількість та імена підозрюваних нардепів не розголошуються відповідно до вимог законодавства”, – йдеться у повідомленні.
У списку підозрюваних є представники усіх парламентських фракцій та груп, окрім “Голосу”. Найбільше підозр отримали депутати від “Слуги народу” та нині забороненої ОПЗЖ. А серед найпопулярніших звинувачень – недостовірне декларування, державну зраду та хабарництво.
За підрахунками руху, у корупційних злочинах підозри мають 25 народних обранців. Серед них найбільше депутатів зі “Слуги народу”. Крім того, 13 нардепів підозрюються у недостовірному декларуванні. Ще щонайменше шестеро підозрюються у пропозиції чи прийнятті хабарів, двоє – у зловживанні впливом, ще двоє – у службовому підробленні.
Також 12 парламентарів мають підозри у злочинах проти нацбезпеки: за статтями про держзраду, колабораціонізм та посягання на територіальну цілісність України. Найбільше серед них представників забороненої “ОПЗЖ”.
Нардепи отримували підозри і за службове підроблення для виїзду за кордон, шахрайство, ухилення від сплати податків, кнопкодавство і погрози вбивством. З 42 обранців із підозрами щонайменше щодо 11 вже є судові вироки. Втім, більшість з них уникли відповідальності через сплив строків давності або ж покаялися.
Наразі 11 депутатів втратили крісла. Водночас ті, хто не був позбавлений мандату і не перебуває під арештом, можуть і далі голосувати у Раді.
У січні Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили підозру у внесенні недостовірних відомостей до електронної декларації за 2020 рік народному депутату від фракції “Слуга народу” Олександру Маріковському. Тоді він задекларував криптовалюту вартістю понад 24 мільйони гривень, яка насправді йому не належала.
А у жовтні минулого року НАБУ та САП повідомили про підозру народному депутату від групи “Довіра” Роберту Горвату. За даними слідства, він незаконно заволодів понад 320 га земельних ділянок державного підприємства. Дії парламентаря завдали Україні 123 млн грн збитків.
Нагадаємо, що правоохоронні органи офіційно підтвердили обшуки у колишнього нардепа Сергія Пашинського. НАБУ, САП та СБУ оголосили підозру Пашинському, його бізнес-партнеру й чотирьом їхнім спільникам за незаконне привласнення нафтопродуктів і нанесення державі майже 1 млрд грн збитків. Підозра була оголошена за статтями 191 та 255 Кримінального кодексу України, їм загрожує до 12 років тюрми.
Сьогодні вступив у дію Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку…
Періс Гілтон, яка нещодавно влаштувала розкішне свято з нагоди першого дня народження своєї доньки Лондон, заявила, що…
Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) у Львівській області викрили три благодійні фонди. За даними правоохоронців,…
Шуби активно вриваються в моду з початком холодного сезону, тож без них нам не обійтися.…
Американський підприємець і ранній криптоінвестор нещодавно оголосив публічне полювання за п'ятьма різними скринями зі скарбами,…
Компанія Volkswagen передумала відправляти у відставку Polo: на популярний хетчбек чекає рестайлінг. Німецький концерн поки…