Трамп прийде у небезпечніший світ, простору для пихатості не буде, – WP

Обраний президент США Дональд Трамп розпочне свій другий термін в умовах значно складнішого глобального ландшафту, ніж під час першого перебування на посаді, пише The Washington Post.

Хоча зовнішньополітичний стиль Трампа зосереджений на персоналізованих угодах і роботі з автократами, нова реальність вимагатиме більш стратегічного підходу. 

Глобальні виклики для Трампа

  • Війна в Україні

Трамп може зіткнутися з тиском щодо пошуку швидкого розв’язання конфлікту. Його обіцянки “укласти мир за один день” викликають скептицизм, особливо на тлі максималістських вимог Росії. 

Європейські союзники стурбовані, що Трамп може поступитися занадто багато, зокрема українським суверенітетом, щоб досягти угоди.

  • Близький Схід

Регіон залишається дестабілізованим через події в Ірані, Сирії та конфлікти в Газі. Ізраїль, хоч і зміцнив свої військові позиції, зіткнувся з міжнародною критикою.

  • Геополітична вісь автократів

Росія, Китай, Іран і Північна Корея утворюють новий блок опору Заходу. Сучасні автократи стали менш схильними до укладання короткострокових угод.

  • НАТО

Трамп, який критикував європейських членів НАТО за недостатнє фінансування, тепер зіткнеться з більш обережним ставленням союзників. Його друга каденція викликає занепокоєння щодо можливих змін у політиці США щодо альянсу.

Потенційні стратегії Трампа

– Росія. Видання зазначає, що Трамп може спробувати відновити особисту дипломатію з Путіним, але диктатор, зосереджений на довгострокових цілях відновлення позицій Росії, став ще менш поступливим.

– Китай і КНДР. WP припускає, що Сі Цзіньпін і Кім Чен Ин, які вже мають досвід взаємодії з Трампом, можуть створювати нові виклики, зважаючи на геополітичну напруженість.

Серед зовнішньополітичних аналітиків існує відчуття, що Трамп підходить до свого другого терміну краще підготовленим для виконання своїх зовнішньополітичних позицій, щоб покращити свою здатність формувати події в світі, але, мабуть, з меншим простором для пихатості. Як зауважив Робін Ніблетт, видатний співробітник аналітичного центру Chatham House, у більш небезпечному світі “вартість хитання шальок терезів може бути більшою”.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

“Прикручують гайки”: що змінилося для біженців у 2025 році

Через війну, яку розпочала Росія, багато наших громадян були змушені покинути свої домівки та виїхати…

5 хв. ago

Зачепить усіх при обміні 100 доларів: можуть бути проблеми

Українців закликали бути обережними при обміні доларів і сказали, на що потрібно звернути увагу. Про це пише "Хвиля". При…

21 хв. ago

Мобілізація в Україні: чоловікам з інвалідністю вручають повістки та виписують штрафи

З початку повномасштабної війни кількість українців з інвалідністю лише зростає. Однак навіть таким людям вручають повістки й…

33 хв. ago

Слон влаштував погром на релігійному святі: постраждало понад 20 людей

У середу, 8 січня, понад 20 людей зазнали поранень, коли слон раптово став агресивним під…

7 години ago

Хотів вийти: пасажир відчинив двері літака, бо посварився з дівчиною

У США стався курйозний інцидент за участю скандального пасажира, який ледь не влаштував авіакатастрофу. Чоловік відкрив аварійний…

7 години ago

Біженка розповіла, чим вирізняються українці у Нідерландах

Ірина Хитрик - мати п'ятирічної доньки. До повномасштабного вторгнення вони жили в Києві. Як допомогли їм…

7 години ago