У соцмережі з’явився документ, який нібито містить перші пропозиції Росії щодо мирного договору з Україною, складені на початку повномасштабної агресії. Він дозволяє зрозуміти, які саме цілі в Україні прагнув досягти Путін на початковому етапі війни. Згідно з цим документом, умови були набагато жорсткішими порівняно з тими, що стали відомими згодом.
Проєкт угоди, який раніше не публікувався, оприлюднив розслідувальний проєкт “Система”. Документ містить перелік умов, висунутих Росією для припинення вогню та встановлення миру, переданих українським представникам на переговорах у Білорусі 7 березня 2022 року. За даними видання, цей документ є найранішим із відомих на даний момент, що містить російські вимоги. Справжність документа підтвердили джерела як з українського, так і з російського боку, знайомі з процесом переговорів.
У документі є вісімнадцять статей, які зачіпають різні сфери: нейтралітет України, кордони, гуманітарні питання (мова, релігія, історія), а також зняття санкцій з Росії. Першому з пунктів – нейтралітету, у тексті приділяється особлива увага. Сам документ має назву “Договір про врегулювання ситуації в Україні та нейтралітет України”. Це питання є першою ж статтею проекту договору.
У Путіна заявляли, що “врегулювання ситуації в Україні та нейтралітет України є невід’ємними частинами довгострокової мети підтримки миру та безпеки у європейському регіоні”.
Стаття 1 Україна зобов’язується підтримувати свій постійний нейтралітет, який проголошується. Для цього Росія хотіла, щоб Україна зобов’язалася не вступати до будь-яких військових союзів і не укладати інших військових угод з іншими державами. Тобто фактично відмова від вступу до НАТО.
Тут варто зазначити, що вже під час Стамбульських переговорів Росія зменшила свої апетити та просила встановити ліміти на чисельність Збройних сил на рівні 100 тисяч осіб.
По суті, нічого, крім “режиму припинення вогню” та “заходів щодо припинення бойових дій”.
“Всі сили негайно здійснюють процес роз’єднання і утримуються від усіх військових дій і від будь-якого розгортання, пересування та дій, які б призвели до розширення контрольованої ними території або могли б викликати відновлення бойових дій”.
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…