Росія знову бомбардує супермаркети та провокує жертви серед цивільних у Харкові, каже політолог Олексій Копитько.
“Жодних додаткових слів уже давно не потрібно. Збирати факти та передавати їх тим, хто приймає/формує рішення партнерів, щоб показати – поточні рішення не працюють/недостатні. Пояснюючи, що це породжує дуже погані емоції та осад усередині українського суспільства. І не лише: у багатьох у світі, хто це спостерігає”, – каже експерт.
За його словами, будь-яка прагматична людина, виходячи з інтересів своєї країни, не може не бачити, які наслідки будуть в умовах візуалізації нової “осі зла”, якщо продовжувати діяти постфактум за принципом “занадто мало – надто пізно”.
“Зважаючи на те, якщо підтвердиться інформація про корейців, крайньою формою короткозорості та божевілля буде відсутність забезпечених рішень щодо їх превентивного знищення в м’ясо на території РФ. Бо завтра Європа отримає “атаку мігрантами”, тільки вже не у вигляді мирних людей з елементами інфільтрації лиходіїв, а у вигляді організованої групи фанатів ідей чучхе”, — заявив Копитько.
При цьому він зазначив, що все це відбувається на тлі виборів, особливо в США. На думку експерта, якщо на виборах програє Камала Гарріс, то вона визнає поразку, на відміну від Трампа, а це щонайменше 2,5 місяці судової колотнечі.
“Путін явно грає на рівновагу та розкол, підвішуючи ситуацію. Поки що він словесно залякує ядерною зброєю. Але при цьому так і не розпочав масової мобілізації, яка гарантувала б війну ще на рік. Мобілізація – це певність. Кремль, очевидно, бачить переваги у підтримці стану невизначеності, щоб у потрібний момент спробувати шокувати за рахунок визначеності”, — вважає Копитько.
Зокрема, каже політолог, уже зазначено, що РФ накопичує ракети.
“Цей факт нависає. Невизначеність та загравання нових аргументів (корейці, великий обстріл з настанням холодів тощо) задає потрібне Кремлю фон для міркувань про “підморозок”, “припинення вогню”, — додає експерт.
Але, за його словами, публічний тиск на Україну – задовольнятися малим – поки що не вийшов на пік. З великою кількістю поганих новин тиснути буде легше.
“Тому варто максимально тверезо оцінювати обстановку та усвідомлювати: незважаючи на колосальні труднощі на фронті, Путін жодного з великих завдань на осінь не вирішив. Він може спробувати дотиснути за рахунок внутрішньої дестабілізації в Україні. За рахунок убивств дітей. За рахунок масових польотів дронів над житловими кварталами”, — каже Копитько.
На його думку, якщо у Путіна нічого не вийде до нового року, для РФ відкриється перспектива нової тяжкої кампанії на наступний цикл (півроку приблизно).
“Тому для РФ виникає альтернатива: намагатися обвалити за рахунок тиску, послаблюючи опір мусуванням теми “перемир’я”; якщо не вийде продавити — розколоти, спочатку піднявши градус, а потім знизивши тиск, розгойдуючи тему “бери шинель, йди додому”, — каже Копитько.
Як зазначає експерт, саме звідси всі ці розмови про “різдвяне перемир’я”, аналог якого намагалися організувати влітку до олімпіади, але ситуація на фронті для Москви не склалася.
Молдова відмовиться від використання долара для визначення офіційного курсу лея. Зміни набудуть чинності у 2025 році.…
Дональд Трамп, який переміг на виборах президента США, може призначати підприємця Тре Стівенса або інвестора-мільярдера Стівена…
Запоріжжя може стати наступною ціллю російських військових. Та українська армія готова до будь-якого розвитку подій.…
У двох районах столиці — Дарницькому і Дніпровському, фіксується підвищена концентрація зважених часток (пилу). Про…
Пенсіонерів за певних обставин можуть зобов'язати повернути державі частину одержаної пенсії. У яких випадках можливий…
Сьогодні вночі безпілотники атакували чотири області Російської Федерації. За даними окупаційного Міноборони РФ, протягом минулої…