Канцлер Німеччини Олаф Шольц не підтримує нових рішень щодо членства України в НАТО.
Про це йшлося на зустрічі Шольца з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, передає “Голос Америки”.
“Ми ухвалили рішення (на самітах НАТО – Ред.) у Вільнюсі та Вашингтоні, які добре відповідають сучасній ситуації. Думаю, наразі немає потреби в нових рішеннях стосовно цього, адже відтоді ситуація не змінилася”, – вважає Шольц.
Водночас він запевнив, що Німеччина й надалі надаватиме потужну допомогу Україні. “Зараз важливо подбати, щоб в України не закінчилася зброя”, – сказав канцлер ФРН.
Натомість генсек НАТО Рютте наголосив, що війна виходить за межі України.
“Якщо Путін переможе Україну, він не зупиниться на досягнутому. Росія вже проводить активнішу кампанію гібридних атак на територіях наших союзників, безпосередньо втручаючись у наші демократії, саботуючи промисловість і вчиняючи насильство. Все це для того, щоб послабити нас і посіяти розкол. Лінія фронту в цій війні вже не проходить лише в межах України. Лінія фронту все більше просувається за кордони – до Балтійського регіону, до Західної Європи та навіть на крайню північ”, – зазначив новий генсек Альянсу.
Журналіст Politico Ганс фон дер Бурхард повідомив, що Шольц на зустрічі з Рютте обговорював пропозицію, щоб Україна мала нейтральний статус, як раніше Фінляндія.
“Ця (неофіційно) озвучена пропозиція з’явилася на тлі розмов у Берліні про створення “контактної групи” разом з Китаєм, Індією та Бразилією для переговорів про мирне рішення з Росією. Надання Україні перспективи членства в НАТО зробило б такі мирні переговори неможливими”, – пише журналіст на своїй сторінці в Х (Твіттер).
Ганс фон дер Бурхард зауважує, що в ідеї “фінляндизації” України є очевидна вада: Гельсінкі нещодавно відмовився від свого нейтралітету, який тривав кілька десятиліть, і приєднався до НАТО, оскільки путінська Росія небезпечна і порушує міжнародне право.
“Україна навіть стверджує, що протидія Меркель вступу Києва до НАТО 2008 року призвела до сьогоднішньої війни”, – нагадав журналіст.
Втім, проти такого сценарію виступає сама Фінляндія, яка нещодавно приєдналася до НАТО.
“Не в наших інтересах відновлювати будь-які штучні сфери інтересів. Модель нейтралітету Фінляндії часів Холодної війни належить до періоду історії, від якого давно варто було звільнитися”, – нагадав журналіст слова посла Фінляндії в Берліні Кая Зауера.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прокоментувала чутки про можливість “фінляндизації” України. Про це передає “РБК-Україна”.
“Яка позиція Німеччини? Чітка – майбутнє України і в ЄС, і в НАТО. Це ми заявили в декларації НАТО у Вашингтоні влітку цього року. Путін хоче унеможливити це вільне рішення України”, – сказала Бербок.
Вона уточнила, що вступ до НАТО був вільним рішенням Фінляндії та Швеції і вони чітко заявили про свою позицію.
Американка Сара Трент, яка працює директоркою з маркетингу в Міссісіпі, випадково заснула під час процедури…
З січня 2025 року в Україні зміниться система встановлення інвалідності, проте додаткового перегляду статусу не…
У Філадельфії, штат Пенсильванія, суддя схвалив рішення, яке дозволяє Ілону Маску виплачувати по 1 мільйон…
Розлади харчової поведінки (РХП) – це серйозні психічні розлади, які проявляються через надмірну тривожність щодо…
Дослідники з’ясували, що ворони можуть тривалий час тримати образу на людей, які їм погрожували чи…
У Франції на вокзалі Озуа-ла-Ферр'єр сталася жорстока сутичка між групами, озброєними ножами та сокирами. Інцидент…