Вибори в США: який план у Європи на випадок програшу Гарріс

Навіть найближчі союзники США в Європі готуються до можливого “розриву трансатлантичних відносин” з Вашингтоном, якщо вибори 5 листопада виграє кандидат від республіканців Дональд Трамп. У Європі краще готові до можливого другого пришестя Трампа до Білого дому, ніж у 2016 році, проте занепокоєння все одно відчувають, йдеться у статті The Washington Post. Але у певному сенсі, визнають співрозмовники WP, Європа зараз менш підготовлена ​​до спілкування з Трампом, ніж раніше.

Востаннє, коли він був у Білому домі, Трамп зіштовхнувся із “вирішальним обличчям Європи”: канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Але зараз на континенті немає лідера її масштабу, щоб служити противагою президенту США, вважає видання. Президент Франції Еммануель Макрон політично ослаблений, канцлер Німеччини Олаф Шольц загруз у внутрішніх чварах, а  рейтинги схвалення прем’єр-міністра Великобританії Кіра Стармера впали до рекордно низького рівня лише за 3 місяці.

Під час підготовки матеріалу The Washington Post поговорило з 15 політиками, дипломатами та аналітиками з п’яти європейських країн. Після цих розмов видання дійшло висновку, що незалежно від того, хто переможе на виборах, навіть якщо це буде Камала Гарріс, у Європі готуються до перегляду відносин із США. Однак у переважній більшості побоювання, висловлені європейськими чиновниками, зосереджені на Трампі, зазначає WP.

Джерела видання розповіли, що усвідомлюють: з приходом Трампа Європа буде “надана сама собі”. Вони впевнені, що європейцям доведеться “зробити ще більше” для своєї безпеки. Тому на континенті не впадають у правець, “як кролики у світлі фар”, а розробляють різні плани на випадок непередбачених обставин у сфері безпеки та торгівлі. Зокрема, в Європі все частіше обговорюють заходи щодо “захисту від Трампа домовленостей у сфері безпеки”, зокрема щодо війни в Україні.

Серед таких заходів The Washington Post називає спроби європейських чиновників просунути військову допомогу Києву до виборів у США. Крім того, нове керівництво НАТО взяло на себе частину завдань Пентагону щодо координації військової допомоги Україні. Раніше про схожі зусилля європейських чиновників на тлі виборів у США повідомляли Politico та The Wall Street Journal.

Трамп під час передвиборчої кампанії обіцяв запровадити високі мита на імпорт європейських товарів і фактично загрожував зруйнувати НАТО, нагадує The Washington Post. Він, зокрема, погрожував “заохочувати Росію” атакувати країни альянсу, які не виконують свої фінансові зобов’язання перед НАТО. Минулого разу, коли Трамп був при владі, він ввів мита на сталь та алюміній із Євросоюзу. Але цього разу він пообіцяв, що йтиме далі. Кандидат, зокрема, вів кампанію за значне підвищення мит майже за сторіччя.

Романчук Микола

Recent Posts

Італія наблизилась до розкриття однієї з великих таємниць да Вінчі

Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…

12 хв. ago

Після прийому цих ліків сідати за кермо не можна: вони є майже в кожній аптечці

Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…

14 хв. ago

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

1 годину ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

2 години ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

3 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

3 години ago