Путіну не сподобається: The Washington Post про плани Трампа завершити війну

Міжнародна позиція кандидата в президента США від Республіканської партії Дональда Трампа більше відповідає смакам Кремля, але навіть його план щодо припинення війни в Україні може виявитися неприйнятним для російського диктатора Володимира Путіна. Російські пропагандисти підтримують Трампа з обережністю, щоб не виявитися такими ж наївними, як після попередньої перемоги республіканця, адже Москва відчула, що мало що виграла від його першого терміну.

Про це пише американська газета The Washington Post. “Росія вдає, що їй байдуже через вибори в США, але тихо вболіває за Трампа”, – йдеться в заголовку статті.

Як нагадують журналісти, на Східному економічному форумі у Владивостоці у вересні на запитання, чи віддає він перевагу Трампу чи Харріс, Путін лукаво посміхнувся.

“Нашим фаворитом, якщо можна так сказати, був нинішній президент, пан Байден. Але його зняли з гонки і він рекомендував усім своїм прихильникам підтримати пані Гарріс. Що ж, ми так і зробимо – ми підтримаємо її”, – сказав він.

При цьому голос його був пронизаний іронією, коли він похвалив “експресивний і заразливий сміх” Гарріс, йдеться в статті.

Іронічні зауваження Путіна були легким геополітичним глузуванням, покликаним приховати відчуття в Москві, що РФ отримає набагато більше від другого президентства Трампа, навіть якщо вона публічно применшує важливість виборів у США.

Посилаючись на джерела серед офіційних осіб США і документи, Кремль і воєнна розвідка ГРУ РФ організували низку кампаній з дезінформації проти Гарріс та її напарника Тіма Уолза, а також піддали сумніву дійсність голосування.

Як пише газета, кандидатура Трампа відповідає порядку денному Москви, оскільки він неодноразово критикував витрати США на допомогу Києву.

Однак у Москві настрої поки що стриманіші та підкреслено байдужі, ніж у минулі передвиборчі роки.

Так, у 2016 році Держдума РФ вибухнула оплесками після того, як Трамп був оголошений переможцем виборів.

Консервативні активісти організували вечірки в Москві, тоді як пропагандисти Кремля оголосили перемогу Трампа новою ерою у відносинах між США та РФ.

Путін привітав Трампа з перемогою, висловивши сподівання, що новий президент працюватиме з ним, щоб допомогти вивести відносини двох країн “з їхнього нинішнього стану кризи”.

Проте за вісім років відтоді відносини лише погіршилися, особливо після вторгнення РФ до України.

2023 року Путін скасував ратифікацію Росією Договору про заборону ядерної зброї, який забороняв випробувальні ядерні вибухи.

А діалог між Москвою та Вашингтоном з питань стратегічної безпеки практично вичерпався, йдеться в статті.

Трамп припустив, що він міг би покращити відносини, часто із захопленням відгукуючись про Путіна. У недавньому інтерв’ю Такеру Карлсону він заявив, що виведе Росію з її союзу з Китаєм, що поглиблюється.

Також Трамп неодноразово заявляв, що може зупинити війну в Україні за один день.

Однак, пише газета, мало хто в Москві каже, що вірить, що Трамп може здійснити повний поворот у відносинах – особливо після того, як мало що змінилося за час його першого терміну.

“Звичайно, вони хочуть Трампа – це ясно – але результат цих виборів не стане переломним моментом для Росії”, – сказав колишній кремлівський чиновник, який все ще працює в урядових колах.

Він говорив за умов анонімності, щоб обговорити делікатні питання.

“Ситуація стала справді жахливою. Відносини США та Росії зайшли в глухий кут. І всі є заручниками цього – навіть Путін”, – сказав співрозмовник газети.

Російські пропагандисти необґрунтовано нападають на Гарріс та захищають Трампа, кажуть аналітики.

Гарріс часто зображують непослідовною. Телевізійні “експерти” висміюють її сміх, а в сюжетах новин брешуть, що вона нібито брала участь у подружніх зрадах, і звинувачують її у відстоюванні “радикальної повістки ЛГБТК+”.

Але загалом обидва кандидати, як і раніше, зображуються як дві сторони однієї медалі глобальної гегемонії Америки – у них просто різні стратегії.

“Здається, у них немає тих самих ілюзій, що й 2016 року. Основний посил російським глядачам полягає в тому, що Трамп прихильний, але телеканали утримуються від його вихваляння чи просування”, – сказав Френсіс Скарр, журналіст BBC Monitoring.

Михайло Звінчук, засновник пропагандистського Telegram-каналу Rybar, якого Держдеп США звинувачує у втручанні у вибори та просуванні інтересів РФ, сказав The Post, що росіяни, які вірять, що президентство Трампа принесе зміни, – “наївні дурні”.

Хоча багато йшлося про таємні зв’язки між Трампом і Путіним, РФ відчула, що мало що виграла від його першого терміну, який ознаменувався новим потоком жорстких санкцій і суперечок щодо російського газопроводу Nord Stream до Німеччини, йдеться в статті.

Багато хто в РФ побоюється, що Трамп може залишитися заручником різко антипутінського американського істеблішменту, і не хочуть ризикувати, відверто перехвалюючи його.

“Президент США – це не те саме, що президент Росії. Він не має тієї ж влади, і деякі з його рішень можуть бути виправлені або оскаржені на Капітолійському пагорбі. Це змушує нас обережніше ставитися до перспективи приходу Трампа до влади”, – сказав російський учений, який має тісні зв’язки з високопоставленими російськими дипломатами.

Тим не менш, усередині російської еліти зростає очікування, що переможе Трамп і з’явиться шанс покласти край війні з Україною на умовах Москви та потенційно перекроїти карту глобальної безпеки.

“Інвестори очікують, що буде обрано Трампа”, – сказав один російський бізнесмен зі зв’язками з владою РФ, який також говорив на умовах анонімності.

Сергій Марков, пов’язаний з Кремлем політичний аналітик, заявив, що він не тільки чекає на перемогу Трампа, а й що “7 листопада я очікую, що Трамп зателефонує Путіну та Зеленському і запропонує припинити військові дії”.

Гарріс тим часом – невідома особистість, хоча очікується, що сильна підтримка України збережеться, якщо вона переможе.

“Ми навіть поки що не знаємо, хто увійде до її команди. Враховуючи, що вона не має великого досвіду в зовнішній політиці, багато залежатиме від того, хто допоможе їй у цьому напрямі”, – сказав Марков.

Документи, оприлюднені у вересні Мін’юстом США, включали внутрішній план для кремлівських політтехнологів, покликаний допомогти забезпечити перемогу “Політичної партії США А” на президентських виборах, оскільки її погляди включають “положення про мир в Україні в обмін на території” , а також “повернення військ додому з усього світу тощо”.

Внутрішні документи Кремля ясно дають зрозуміти, що “Політична партія А” – це Республіканська партія.

“Вони явно вважають за краще, щоб переміг Трамп. Він більш відкритий для того, щоб змусити Україну поступитися і укласти невигідну угоду з Росією, щоб покласти край війні. Вони вважають, що він зі значно більшою ймовірністю припинить підтримку України і зі значно більшою ймовірністю завдасть шкоди іміджу Америки за кордоном”, – сказав Ерік Чіарамелла, колишній чиновник Білого дому, який нині працює у Фонді Карнегі за міжнародний мир.

Перемога Трампа все ще може бути пов’язана з ризиком для Росії, оскільки неясно, чи погодиться Путін на будь-яку угоду, запропоновану Трампом, щоб покласти край війні, що може призвести до ворожнечі між ними.

“Вікно можливостей може бути, але воно дуже вузьке і дуже крихке”, – сказала Тетяна Станова, старший науковий співробітник Євразійського центру Карнегі в Росії.

Джей Ді Венс, кандидат від республіканців на посаду віц-президента, запропонував план, у якому Росія збереже вже захоплені нею землі, а вздовж нинішньої лінії фронту буде створено демілітаризовану буферну зону. Він також сказав, що Україні доведеться прийняти нейтралітет.

Два колишні радники Трампа, Фред Флейц та відставний генерал-лейтенант Кіт Келлог, також запропонували план, який закликає до тимчасового припинення вогню вздовж нинішніх ліній фронту, тоді як Україна отримає подальші постачання західної зброї лише в тому випадку, якщо вступить у мирні переговори з Росією.

Хоча ці пропозиції зазнали різкої критики за передачу української території Росії, аналітики заявили, що неясно, чи зможе РФ прийняти ці умови.

“Для Путіна це дуже поганий сценарій. Путіну не потрібна територія. Він хоче Україну. Трамп ніколи не запропонує Путіну те, чого він хоче в Україні”, – сказала Станова.

Путін не буде задоволений, поки США не погодяться відновити відносини з Росією таким чином, щоб піти на поступки в питаннях безпеки Москви та перекроїти карту глобальної безпеки.

Доти РФ продовжуватиме намагатися розпалювати хаос, щоб послабити Сполучені Штати, сказала Станова.

Насправді, хаос після виборів принесе велику користь Москві, сказав колишній кремлівський чиновник.

“Чим гірше в США, тим краще”, – заявив він.

Романчук Микола

Recent Posts

У Києві продають найсмердючішу закуску світу: хто й навіщо купує ферментовану рибу

У Києві продають одну з найнезвичніших, та водночас найсмердючіших закусок Північної Європи. Йдеться про сюрстрьомінг - квашений,…

2 хв. ago

Чи справді співробітники посольств європейських країн у паніці залишили Україну: заява РНБО

Рада Нацбезпеки та оборони спростувала інформацію російських пропагандистів, що співробітники посольств низки країн виїхали з…

10 хв. ago

У Румунії за день зафіксували два землетруси

Сейсмологи зафіксували два землетруси за день у Румунії. Вони сталися у неділю, 24 листопада. Про…

21 хв. ago

В Одесі люди застрягли на атракціоні через відключення світла

В Одесі люди застрягли на атракціоні.у парку Шевченка. Система перестала працювати через відключення світла. Про це…

30 хв. ago

Лікарі назвали речі, які люди після 50 років повинні робити щодня

З віком людина помічає, що її тіло перестає працювати так добре, як раніше. Після 50…

38 хв. ago

“Зате є бронь”: у ТікТоці завірусилося відео з Добкіним-дияконом

Колишнього мера Харкова Михайла Добкіна помітили під час служби у церкві. Ще у квітні 22…

45 хв. ago