У Монголії недолуго виправдались через неможливість арешту Путіна

У Монголії визнали, що країна не може приймати рішень, які не сподобаються Росії. Зокрема ця країна критично залежить від російських енергоносіїв. Тому заарештувати російського диктатора Володимира Путіна за ордером, виданим Міжнародним кримінальним судом, Монголія не наважиться.

Про це 3 вересня пише Politico. Видання характеризує реакцію Монголії на претензії світової спільноти за ігнорування своїх зобов’язань як члена МКС як “жаль без жалю”. Сором’язливий меседж уряду Монголії звучить як “вибачте, але у нас трошки пов’язані руки”.

У заяві для Politico у вівторок неназваний представник уряду Монголії визнав, що країна перебуває у положенні енергетичної залежності. це ускладнює надягання наручників на Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду (МКС) за воєнні злочини в Україні.

“Монголія імпортує 95% своїх нафтопродуктів та понад 20% електроенергії з наших найближчих сусідів. Ці поставки мають вирішальне значення для забезпечення нашого існування та існування нашого народу”, – сказав представник.

Він підкреслив, що Монголія завжди дотримувалася політики нейтралітету у всіх своїх дипломатичних відносинах. Про це свідчать також і офіційні заяви країни на сьогодні, зазначив представник.

Politico акцентує, що Монголія, величезна країна з маленьким населенням 3,3 мільйона людей, знаходиться у незручному географічному місці. Вона не має виходу до моря та затиснута між наддержавами Росією та Китаєм.

“Вона балансує на дипломатичному канаті, щоб не відштовхнути жодного зі своїх сусідів, з якими має великі історичні та економічні зв’язки. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну не змінило цього розрахунку для уряду в Улан-Баторі, столиці Монголії”, – підсумовує Politico.

Нагадаємо, 3 серпня у Монголії біля Палацу уряду зранку відбулась акція протесту. Близько двох десятків осіб виступили проти візиту Путіна. Вони вийшли з українськими прапорами та плакатом “Геть військового злочинця Путіна”, декого з учасників затримала поліція.

Щодо самого Путіна, його візит до Монголії 3 вересня успішно завершився. Пресслужба Кремля показала відео проводів російського диктатора в аеропорту Улан-Батора (все з тією ж костюмованою почесною вартою).

Тепер можна констатувати, що прецедент відбувся і країна-член МКС проігнорувала свої зобов’язання щодо арешту Путіна. Ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко прогнозує, що далі російський диктатор, переконавшись у беззубості МКС та міжнародного права, розвиватиме успіх.

“Після поїздки до Монголії Путін почне спокійно їздити, особливо тими країнами Глобального Півдня (членами МКС), що залежні від Китаю та Росії. Таких держав не надто мало. А він продовжить демонструвати: ось уже три, ось уже п’ять країн показали імперіалістичному Заходу, що ера Заходу закінчується”, – попередив Огризко.

Ольга Степанова

Recent Posts

Виплати отримають далеко не всі: у Раді анонсували нові умови для ВПО

У законодавстві щодо виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО) готують зміни. Михайло Цимбалюк, заступник голови комітету Верховної…

12 хв. ago

Німецька “подруга Путіна” запропонувала хитрий “мирний план”: чому він небезпечний для України

Лідерка німецької партії ССВ Сара Вагенкнехт запропонувала план, що передбачає припинення постачання зброї Україні в обмін на…

14 хв. ago

Сирський анонсував важливе нововведення для новобранців: що зміниться

В Україні планують збільшити термін базової загальновійськової підготовки для мобілізованих. Відповідний проєкт буде розпочато у жовтні-листопаді цього…

15 хв. ago

В Україні може зʼявитись мовна поліція: що це значить, як працюватиме

На сайті Кабінету Міністрів України з'явилась петиція про створення мовної поліції. Також в ній просять…

17 хв. ago

Ботсад Києва на межі катастрофи: у Guardian вказали на наслідки ворожих атак по енергосистемі України

Ботанічний сад Києва може загинути через удари РФ по енергосистемі України. Про це пише Guardian. Рідкісні та екзотичні рослини…

20 хв. ago

Ні хвилини спокою: психолог розповів, як телефони непомітно поневолили наш мозок

Смартфони, безсумнівно, зробили революцію в сучасному житті, поліпшивши комунікацію і зробивши інформацію доступнішою, ніж будь-коли.…

4 години ago