У Раді зареєстрували законопроєкт про економічне бронювання: які критерії та як хочуть автоматизувати процес

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 11308 про економічне бронювання. Така модель може бути доступною громадянам, які офіційно працевлаштовані або займаються підприємницькою діяльністю. Документ мають розглянути профільні комітету парламенту.

Про це йдеться на сайті Ради. Автором законопроєкту про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо економічного бронювання з метою підвищення спроможності держави та громадян підтримувати сили оборони під час воєнного стану став нардеп від “Слуги народу” Георгій Мазураш.

Пропонується, щоб однією з ключових умов економічного бронювання була сплата податків. Її сума має бути не меншою за встановлений розмір мінімальної заробітної плати на поточний місяць.

Водночас документом передбачається автоматичне бронювання. Його автор пропонує зробити шляхом щомісячного інформування відповідних органів через засоби електронного зв’язку або іншим доступним способом.

“Для підтвердження бронювання необхідно надати докази сплати податків. Функція збору, обробки та передачі відповідної інформації районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) покладається на орган, визначений Кабінетом Міністрів України”, – йдеться у проєкті закону.

Економічне бронювання: що відомо

Наразі Верховна Рада розглядає загалом два варіанти економічного бронювання. Перший передбачає, що розмір податків із зарплати військовозобовʼязаного має бути 35 тисяч гривень. Цієї суми, як зазначається, вистачить для утримання одного бійця. А другий варіант передбачає квоту на підприємство для військовозобовʼязаних. Однак, яку саме модель бронювання запровадять та чи буде такий варіант – невідомо також.

Наразі ж невідомо, чи запровадять цю модель остаточно. Глава комітету Ради з економічного розвитку Дмитро Наталуха у коментарі Інформатору заявив, що тривають жваві дискусії, а економічне бронювання необхідне для того, щоб забезпечити передбачуваність економіки.

Повідомлялося також, що в Офісі президента нібито відмовилися від такої ідеї через те, що вона не подобається Генштабу. Втім, офіційного підтвердження таким заявам немає.

Ольга Степанова

Recent Posts

Росія виключить “Талібан” зі списку терористів

У МЗС РФ повідомили про завершення правової роботи над виключенням "Талібану" зі списку терористів. Про…

7 хв. ago

Економічне бронювання в Україні: коли запрацює та яких змін очікувати

В Україні запроводять модель економічного бронювання. Наразі розглядають три моделі, рішення про це вже ухвалено - повідомив нардеп…

15 хв. ago

Щоб не було лиха: обов’язково робіть це перед кожною поїздкою на авто восени

Осінь є особливими проблемами для водіїв, оскільки нижчі температури, слизькі дороги і скорочений світловий день…

26 хв. ago

Шахрай-залицяльник виманив у українки 140 тисяч гривень: як йому це вдалося

Для жительки Рівненської області знайомство з чоловіком у соцмережі закінчилось втратою чималої суми грошей. Вона…

35 хв. ago

Експерти обрали головний колір 2025 року: ідеї, що надихають, для всіх сезонів

Агентство WGSN та його дочірня компанія Coloro представили основний колір 2025 року – темно-синій відтінок Future Dusk,…

43 хв. ago

Готуються до ядерного удару? В Росії пройшли дивні навчання

В Росії 4 жовтні відзначають день цивільної оборони, тому в багатьох містах пройшли навчання, але…

50 хв. ago