У Раді зареєстрували законопроєкт про економічне бронювання: які критерії та як хочуть автоматизувати процес

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 11308 про економічне бронювання. Така модель може бути доступною громадянам, які офіційно працевлаштовані або займаються підприємницькою діяльністю. Документ мають розглянути профільні комітету парламенту.

Про це йдеться на сайті Ради. Автором законопроєкту про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо економічного бронювання з метою підвищення спроможності держави та громадян підтримувати сили оборони під час воєнного стану став нардеп від “Слуги народу” Георгій Мазураш.

Пропонується, щоб однією з ключових умов економічного бронювання була сплата податків. Її сума має бути не меншою за встановлений розмір мінімальної заробітної плати на поточний місяць.

Водночас документом передбачається автоматичне бронювання. Його автор пропонує зробити шляхом щомісячного інформування відповідних органів через засоби електронного зв’язку або іншим доступним способом.

“Для підтвердження бронювання необхідно надати докази сплати податків. Функція збору, обробки та передачі відповідної інформації районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) покладається на орган, визначений Кабінетом Міністрів України”, – йдеться у проєкті закону.

Економічне бронювання: що відомо

Наразі Верховна Рада розглядає загалом два варіанти економічного бронювання. Перший передбачає, що розмір податків із зарплати військовозобовʼязаного має бути 35 тисяч гривень. Цієї суми, як зазначається, вистачить для утримання одного бійця. А другий варіант передбачає квоту на підприємство для військовозобовʼязаних. Однак, яку саме модель бронювання запровадять та чи буде такий варіант – невідомо також.

Наразі ж невідомо, чи запровадять цю модель остаточно. Глава комітету Ради з економічного розвитку Дмитро Наталуха у коментарі Інформатору заявив, що тривають жваві дискусії, а економічне бронювання необхідне для того, щоб забезпечити передбачуваність економіки.

Повідомлялося також, що в Офісі президента нібито відмовилися від такої ідеї через те, що вона не подобається Генштабу. Втім, офіційного підтвердження таким заявам немає.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

3 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

3 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

3 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

3 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

3 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

4 години ago