Російська влада знову звинуватила Україну у “зривах домовленостей” і висловила чергові погрози щодо територіальної цілісності країни. Зокрема, Україну звинуватили у недотриманні міжнародних зобов’язань і попередили про можливість ще більших територіальних втрат. Голова МЗС Росії пригадав три домовленості, які начебто зірвав Київ.
Про це міністр закордонних справ РФ сказав на “XVI Асамблеї Російського світу”. Його цитати наводять російські пропагандистські ЗМІ.
Лавров заявив, що “чим більше українська влада, підтримувана Заходом, руйнує домовленостей, тим більше територій втрачає цей режим”. Він підрахував три зриви угод з боку України: у лютому 2014 року, лютому 2015 року та квітні 2022 року.
При цьому у лютому 2014 року Росія почала окупацію Криму. Наступного дня, 21 лютого, тодішній президент України Віктор Янукович підписав угоду з представниками опозиції для завершення протестів на Євромайдані, передбачаючи повернення до Конституції 2004 року, формування уряду національної єдності та дострокові вибори до кінця 2014 року. Проте 22 лютого після консультацій із проросійськими силами Янукович відмовився від угоди, а Верховна Рада проголосувала за проведення дострокових виборів.
У лютому 2015 року були підписані Мінські угоди, що мали на меті заморозити конфлікт на Донбасі. Однак одразу після підписання російські підконтрольні сили здійснили понад 100 обстрілів, використовуючи артилерію та танки. Тим саим це російська сторона порушила “перемир’я”.
У квітні 2022 року в Стамбулі відбулися переговори між українською та російською делегаціями. Україна погодилася на позаблоковий статус і обмеження чисельності ЗСУ, але Росія виставила додаткові вимоги, включаючи визнання російської мови державною та скасування санкцій. На тлі деокупації Бучі (і побачених там звірств росіян – ред.) та втрати крейсера “Москва” ці переговори були припинені через незрозумілі позиції щодо подальшого статусу Криму та ОРДЛО.
Як зазначалося раніше, у західних ЗМІ з’явилося повідомлення про можливість переговорів між Україною та Росією щодо припинення обстрілів енергетичної інфраструктури. Проте Москва, як бачимо, не відмовилася від спроби залишити українців без електрики взимку.
Російські окупанти змінили тактику ударів по енергетичній інфраструктурі України. Замість масованих обстрілів Києва та інших великих міст, вони тепер використовують високоточні ракети для знищення електростанцій у менш захищених регіонах. Метою цих атак є не лише тимчасове відключення електроенергії, а й заподіяння непоправних руйнувань, які неможливо буде швидко відновити.
На тлі цього прессекретар Путіна Дмитро Пєсков цинічно заявляв, що переговори між Україною та Росією втратили свою актуальність і не є настільки важливими, як раніше. Тим часом заступник голови Радбезу РФ, якого підозрюють у зловживанні алкоголем, у своєму виступі на російському телебаченні нещодавно заявив, що США недооцінюють ризик ядерної загрози з боку РФ і діють у власних інтересах, ігноруючи потреби інших країн. На його думку, така політика може мати для Америки фатальні наслідки. Він також додав, що якби США уклала безпекові угоди з РФ, росіяни б не розпочали війну в Україні.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…