За кілька днів у США відбудуться президентські вибори, і питання, який кандидат буде вигіднішим для України, стоїть особливо гостро. Багато українців покладаються на демократа Камалу Гарріс як на надійного союзника, проте реальні перспективи такої підтримки лишаються під питанням, пояснив у коментарі 24 Каналу юрист і аналітик Андрій Вігірінський.
Чому політика демократів викликає сумніви
На думку Вігірінського, демократична політика США щодо України виглядає досить невизначено. У проєкті “USA-UA: Секретні файли Білого дому” ексміністр закордонних справ Дмитро Кулеба згадував про обережні оцінки тодішнього віцепрезидента Джо Байдена щодо перспектив початку і завершення війни. При цьому, за словами Вігірінського, Гарріс взагалі не робить конкретних заяв щодо підтримки України, що створює враження пасивної позиції.
На безпековій конференції в Мюнхені, що відбулася незадовго до повномасштабного вторгнення, Гарріс радила президенту Зеленському готуватися до можливого ведення партизанської війни. Така рекомендація виглядає як обережний натяк на допомогу, але без прямої обіцянки активної підтримки.
Трамп і його ризики для України
Колишній очільник української зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк вважає, що Дональд Трамп, як лідер республіканців, може створити для України великі ризики. На його думку, Трамп, відомий своєю підприємницькою спрямованістю, ставитиме власні інтереси на перше місце, що може ускладнити стосунки США з Україною.
Гарріс, як представник демократів, обіцяє продовжити курс Байдена на підтримку України. Проте, як зазначає Вігірінський, цей “пакет” допомоги лишається обмеженим і не дає змоги Україні значно змінити ситуацію на полі бою. З його слів, демократична допомога — це своєрідна “крапельниця”, яка хоч і допомагає вижити, але не формує впевненого бачення перемоги.
Невизначеність політики демократів щодо України
Андрій Вігірінський відзначає, що наразі політика демократів виглядає неоднозначною: їхня підтримка спрямована на виснаження Росії, але стратегічний план завершення війни не проглядається. На думку аналітика, демократи не використовують усіх можливостей для зміни ситуації на фронті, що залишає Україну у стані постійної невизначеності.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…