Гарріс або Трамп: хто стане вигіднішим союзником для України

За кілька днів у США відбудуться президентські вибори, і питання, який кандидат буде вигіднішим для України, стоїть особливо гостро. Багато українців покладаються на демократа Камалу Гарріс як на надійного союзника, проте реальні перспективи такої підтримки лишаються під питанням, пояснив у коментарі 24 Каналу юрист і аналітик Андрій Вігірінський.

Чому політика демократів викликає сумніви

На думку Вігірінського, демократична політика США щодо України виглядає досить невизначено. У проєкті “USA-UA: Секретні файли Білого дому” ексміністр закордонних справ Дмитро Кулеба згадував про обережні оцінки тодішнього віцепрезидента Джо Байдена щодо перспектив початку і завершення війни. При цьому, за словами Вігірінського, Гарріс взагалі не робить конкретних заяв щодо підтримки України, що створює враження пасивної позиції.

На безпековій конференції в Мюнхені, що відбулася незадовго до повномасштабного вторгнення, Гарріс радила президенту Зеленському готуватися до можливого ведення партизанської війни. Така рекомендація виглядає як обережний натяк на допомогу, але без прямої обіцянки активної підтримки.

Трамп і його ризики для України

Колишній очільник української зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк вважає, що Дональд Трамп, як лідер республіканців, може створити для України великі ризики. На його думку, Трамп, відомий своєю підприємницькою спрямованістю, ставитиме власні інтереси на перше місце, що може ускладнити стосунки США з Україною.

Гарріс, як представник демократів, обіцяє продовжити курс Байдена на підтримку України. Проте, як зазначає Вігірінський, цей “пакет” допомоги лишається обмеженим і не дає змоги Україні значно змінити ситуацію на полі бою. З його слів, демократична допомога — це своєрідна “крапельниця”, яка хоч і допомагає вижити, але не формує впевненого бачення перемоги.

Невизначеність політики демократів щодо України

Андрій Вігірінський відзначає, що наразі політика демократів виглядає неоднозначною: їхня підтримка спрямована на виснаження Росії, але стратегічний план завершення війни не проглядається. На думку аналітика, демократи не використовують усіх можливостей для зміни ситуації на фронті, що залишає Україну у стані постійної невизначеності.

Коломієць Надія

Recent Posts

Відома блогерка назвала суму, яку щомісяця витрачає на комфортне життя в Києві

Українська блогерка та ведуча Аліна Шаманська зізналася, скільки грошей витрачає на місяць. Не секрет, що майже 3…

11 хв. ago

У США росіянин визнав себе винним у контрабанді військових технологій для РФ

43-річний росіянин з американським громадянством визнав себе винним у порушенні санкцій США, поставляючи Росії передові…

17 хв. ago

Яку вигідніше обрати пенсію: по інвалідності чи за віком

Частина пенсіонерів має право на декілька видів пенсій одночасно. Однак, отримувати їх разом не можна,…

24 хв. ago

В Україні назвали виші з високим ступенем ризику

Державна служба якості освіти визначила університети в Україні, які мають високий ступінь ризику. Їх кількість зменшилась…

26 хв. ago

Майже 200 євро на перший час: у якій країні українцям допоможуть облаштуватись

Українці, які прибули до Литви, можуть отримати одноразову фінансову допомогу на суму 176 євро. Ці кошти виділяються…

28 хв. ago

Ветеранів та осіб з інвалідністю залучатимуть до розмінування територій — Міноборони

В Україні до роботи у сфері протимінної діяльності залучатимуть ветеранів та осіб з інвалідністю. Як повідомили в…

30 хв. ago