Гарріс або Трамп: хто стане вигіднішим союзником для України

За кілька днів у США відбудуться президентські вибори, і питання, який кандидат буде вигіднішим для України, стоїть особливо гостро. Багато українців покладаються на демократа Камалу Гарріс як на надійного союзника, проте реальні перспективи такої підтримки лишаються під питанням, пояснив у коментарі 24 Каналу юрист і аналітик Андрій Вігірінський.

Чому політика демократів викликає сумніви

На думку Вігірінського, демократична політика США щодо України виглядає досить невизначено. У проєкті “USA-UA: Секретні файли Білого дому” ексміністр закордонних справ Дмитро Кулеба згадував про обережні оцінки тодішнього віцепрезидента Джо Байдена щодо перспектив початку і завершення війни. При цьому, за словами Вігірінського, Гарріс взагалі не робить конкретних заяв щодо підтримки України, що створює враження пасивної позиції.

На безпековій конференції в Мюнхені, що відбулася незадовго до повномасштабного вторгнення, Гарріс радила президенту Зеленському готуватися до можливого ведення партизанської війни. Така рекомендація виглядає як обережний натяк на допомогу, але без прямої обіцянки активної підтримки.

Трамп і його ризики для України

Колишній очільник української зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк вважає, що Дональд Трамп, як лідер республіканців, може створити для України великі ризики. На його думку, Трамп, відомий своєю підприємницькою спрямованістю, ставитиме власні інтереси на перше місце, що може ускладнити стосунки США з Україною.

Гарріс, як представник демократів, обіцяє продовжити курс Байдена на підтримку України. Проте, як зазначає Вігірінський, цей “пакет” допомоги лишається обмеженим і не дає змоги Україні значно змінити ситуацію на полі бою. З його слів, демократична допомога — це своєрідна “крапельниця”, яка хоч і допомагає вижити, але не формує впевненого бачення перемоги.

Невизначеність політики демократів щодо України

Андрій Вігірінський відзначає, що наразі політика демократів виглядає неоднозначною: їхня підтримка спрямована на виснаження Росії, але стратегічний план завершення війни не проглядається. На думку аналітика, демократи не використовують усіх можливостей для зміни ситуації на фронті, що залишає Україну у стані постійної невизначеності.

Коломієць Надія

Recent Posts

Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай

В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…

5 хв. ago

В одній з областей України посилюють мобілізацію. Українці вже відреагували

На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…

12 хв. ago

“А звичайні діти – не люди?”: мешканці центра Києва обурилися через мовчання про ймовірний ракетний удар

На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…

21 хв. ago

У Китаї відкрили найпотужнішу у світі центрифугу для “стиснення” часу й простору

Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…

30 хв. ago

У Британії чоловік підпалив підприємство повʼязане з Україною на замовлення РФ

Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…

38 хв. ago

Сума вражає: розкрито вартість коронації короля Чарльза ІІІ

21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…

47 хв. ago