Уряд на засіданні 2 липня вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами організаціями на період мобілізації та на воєнний час.
Кабмін надав Міністру оборони повноваження приймати рішення на підставі пропозицій Міжвідомчої робочої групи з питань організації призову військовозобов’язаних громадян на військову службу під час мобілізації про збільшення обсягів бронювання.
Внесені зміни до Положення про Міжвідомчу робочу групу з питань організації призову. Кабмін надав повноважень робочій групі подавати Міністру оборони пропозиції щодо збільшення обсягів бронювання.
Раніше Уряд постановою від 18 червня 2024 р. №707 затвердив склад Міжвідомчої робочої групи з питань організації призову військовозобов’язаних громадян на військову службу під час мобілізації.
Головою цієї групи призначено міністра Кабінету Міністрів Олега Немчінова. Заступником голови став перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк. Також до складу увійшли перший заступник міністра охорони здоров’я, заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості, заступник міністра внутрішніх справ, заступник міністра економіки, начальник мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ, представник Командування Сухопутних військ Збройних Сил тощо.
Міжвідомча робоча група з питань організації призову військовозобов’язаних громадян на військову службу під час мобілізації є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.
Кабінет міністрів ухвалив постанову “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану”. У новій редакції виклали Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, а також затвердили електронне бронювання через Дію.
Порядок у новій редакції визначає механізм бронювання під час воєнного стану військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, які працюють або проходять службу:
Бронювання військовозобов’язаних працівників здійснюється згідно з рішенням Мінекономіки за списками, погодженими Міноборони (чи СБУ, СЗР, ГУР МО – залежить від того, де на обліку перебуває працівник, якого подають на бронювання). Такі списки можна подавати як у паперовій, так і в електронній формі через Дію.
Військовозобов’язані працівники підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності. Раніше під бронювання не підпадали військовозобов’язані з дефіцитними ВОС, перелік яких зазначений в листі Генерального штабу Збройних сил України від 20 квітня 2023 р. № 300/1/С/3886.
Не підлягають бронюванню військовозобов’язані, які відповідно до закону не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Максимальний строк для критично важливих підприємств був збільшений з шести місяців до року.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…