Під час спілкування з журналістами на полях саміту з питань безпеки “Діалог Шангрі-Ла” в Сінгапурі президента України Володимира Зеленського запитали, чи готовий Київ узяти участь у мирному саміті разом із країною-агресором Росією, якщо Бразилія і Китай його організують. Глава держави не дав прямої відповіді на запитання. Трансляцію вели в YouTube Офісу президента.
Журналіст, запитуючи про участь України у такому саміті, зазначив також, що Китай оголосив, що не буде брати участі у саміті миру, і що Китай і Бразилія проведуть інший саміт.
“Авжеж, ми без позитиву сприймаємо сигнал Китаю, що вони не будуть підтримувати, не будуть брати участі в саміті миру. Що стосується пропозиції… Якщо будуть пропозиціїї від Китаю і Бразилії – безумовно, Україна, як жертва цієї війни, мала повне право ініціювати шлях до закінчення війни, а саме саміт миру. І саме ми повинні ініціювати, бо саме ми знаємо конкретно всі кризи, які принесла Росія своєю війною на територію України”, – відреагував Зеленський.
Він підкреслив, що війна – неспровокована, її не ведуть на території РФ.
“Усе відбувається на території України. При всій повазі до будь-яких країн: ні Китай, ні Бразилія, ні будь-хто не орієнтується до кінця, що принесла Росія своєю війною на територію держави. Це українці загинули. Це росіяни ґвалтували наших людей, вкрали десятки тисяч наших дітей. Ніхто не має права розказувати нам, як повинна закінчитися ця війна. Вона повинна закнінчитися за законом, міжнародним правом і справедливістю“, – продовжив Зеленський.
Президент наголосив, що Україна запросила і Китай, і Бразилію, а для саміту запропонувала для обговорення перші три кризи, які потрібно вирішити: ядерна і харчова безпека, а також повернення військовополонених і депортованих дітей.
Станом на 2 червня свою участь у саміті миру підтвердило понад 100 країн й організацій.
Так, ми розчаровані, що деякі світові лідери все ще не підтвердили свою участь у саміті миру. На жаль, також є спроби зірвати проведення саміту. Ми не хочемо вірити, що це є бажанням монополістичної влади у світі – відмовити глобальній спільноті у можливості вирішити питання війни та миру і залишити цю владу в руках лише однієї або двох сторін. Ми поважаємо статут ООН, поважаємо кожну націю і ставимося до всіх рівно. І лише цей принцип може бути світовим запобіжником від війни”, – додав він.
Зеленський запросив учасників саміту “Діалог Шангрі-Ла” взяти участь у саміті миру. Президент не назвав світових лідерів, які ще не підтвердили участі у саміті, але за даними ЗМІ, Китай узагалі не братиме участі в саміті. США підтвердили свою участь, але хто саме представлятиме там країну, не уточнювали. Bloomberg писало, що президент США Джо Байден прилетить до Італії на зустріч глав G7, яка відбудеться перед самітом, проте 15 червня повернеться в США, де заплановано захід зі збором коштів на президентську кампанію. За даними агентства, віцепрезидентка США Камала Гарріс також не планує брати участь в українському саміті миру.
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…