У Раді запропонували обміняти екснардепа Шуфрича на журналістів, які утримуються в РФ

Серед тисячі цивільних заручників, які утримуються у російському полоні, перебувають щонайменше 26 українських журналістів, котрих викрадено у різний час на окупованих територіях України. Про це йшлося у програмі “Звільніть наших рідних” в ефірі “Громадського радіо” 30 квітня.

Народний депутат, голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин звернув увагу, що міжнародні організації, які опікуються поверненням військовополонених, профільні громадські організації на кшталт “Репортери без кордонів”, Світовий інститут преси, Всесвітня федерація журналістів шукають механізми обмінів та повернення кожного українського цивільного заручника додому, зокрема й українських медійників.

Юрчишин підкреслив, що ситуація ускладнюється тим, що стосовно військовополонених зазвичай є міжнародний механізм повернення додому. Щодо цивільних, то їх не можна навіть вважати військовополоненими, вони насправді — заручники в Росії.

Проте українська медійна спільнота і Координаційний штаб з питань військовополонених, громадські організації, світова спільнота шукають можливості повернення українських журналістів. Наразі, за словами Юрчишина, це 26 людей, серед яких п’ятеро жінок. Стосовно ще двох журналістів інформація уточнюється.

Як акцентував Юрчишин, була навіть пропозиція, яка, на його думку, достатньо слушна. Це — обміняти колишнього нардепа Нестора Шуфрича, який, мабуть, дорогий своїм кураторам з російської влади, на всіх медійників з України, викрадених з початку війни у 2014 році під час окупації на захоплених землях, на тимчасово окупованих територіях — на Донбасі, півдні країни, в АР Крим. За словами Юрчишина, звучать й такі пропозиції, як обмінювати активи російських посадовців та олігархів на цивільних людей, котрі перебувають у російському ув’язненні.

Голова комітету розповів про основні положення постанови, яку підтримала Верховна Рада стосовно звільнення журналістів — заручників режиму лідера РФ Володимира Путіна, про дії, які здійснюють українські правозахисники задля звільнення цивільних, яких росіяни вважають нібито своїми громадянами і судять за законами РФ.

“Наше ключове завдання — аби кожна українська людина була повернута, аби кожен цивільний громадянин України повернувся додому, так само як і військовополонений”, — уточнив Юрчишин.

Ольга Степанова

Recent Posts

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

1 секунда ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

8 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

15 хв. ago

Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують

У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…

24 хв. ago

Тотальні побори та хабарі: скандальні подробиці ситуації у ЗСУ

Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…

33 хв. ago

Фантастичні пляжі та справжнє літо: туристам підказали, де відпочити наприкінці листопада

Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…

34 хв. ago