У Раді запропонували обміняти екснардепа Шуфрича на журналістів, які утримуються в РФ

Серед тисячі цивільних заручників, які утримуються у російському полоні, перебувають щонайменше 26 українських журналістів, котрих викрадено у різний час на окупованих територіях України. Про це йшлося у програмі “Звільніть наших рідних” в ефірі “Громадського радіо” 30 квітня.

Народний депутат, голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин звернув увагу, що міжнародні організації, які опікуються поверненням військовополонених, профільні громадські організації на кшталт “Репортери без кордонів”, Світовий інститут преси, Всесвітня федерація журналістів шукають механізми обмінів та повернення кожного українського цивільного заручника додому, зокрема й українських медійників.

Юрчишин підкреслив, що ситуація ускладнюється тим, що стосовно військовополонених зазвичай є міжнародний механізм повернення додому. Щодо цивільних, то їх не можна навіть вважати військовополоненими, вони насправді — заручники в Росії.

Проте українська медійна спільнота і Координаційний штаб з питань військовополонених, громадські організації, світова спільнота шукають можливості повернення українських журналістів. Наразі, за словами Юрчишина, це 26 людей, серед яких п’ятеро жінок. Стосовно ще двох журналістів інформація уточнюється.

Як акцентував Юрчишин, була навіть пропозиція, яка, на його думку, достатньо слушна. Це — обміняти колишнього нардепа Нестора Шуфрича, який, мабуть, дорогий своїм кураторам з російської влади, на всіх медійників з України, викрадених з початку війни у 2014 році під час окупації на захоплених землях, на тимчасово окупованих територіях — на Донбасі, півдні країни, в АР Крим. За словами Юрчишина, звучать й такі пропозиції, як обмінювати активи російських посадовців та олігархів на цивільних людей, котрі перебувають у російському ув’язненні.

Голова комітету розповів про основні положення постанови, яку підтримала Верховна Рада стосовно звільнення журналістів — заручників режиму лідера РФ Володимира Путіна, про дії, які здійснюють українські правозахисники задля звільнення цивільних, яких росіяни вважають нібито своїми громадянами і судять за законами РФ.

“Наше ключове завдання — аби кожна українська людина була повернута, аби кожен цивільний громадянин України повернувся додому, так само як і військовополонений”, — уточнив Юрчишин.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Іспанії знайшли мертвим колишнього українського екссиловика: тіло було у басейні

У місті Вільяхойоса (Іспанія), в житловому комплексі Cala Alta, за незрозумілих обставин загинув Ігор Грушевський…

35 хвилин ago

У ПФУ пояснили, як військові та їхні родини можуть оформити пенсію

Військовослужбовці та їхні родини можуть оформити пенсію через Пенсійний фонд або силові відомства залежно від…

47 хвилин ago

Названо умови, за яких ухилянтам блокують рахунки і арештовують майно

Порушення правил військового обліку під час воєнного стану може обернутися не лише штрафом, а й…

57 хвилин ago

Троє батьків – одна дитина: у Британії зʼявилися перші “генетично захищені” малюки

У Великій Британії вперше народилися вісім дітей, зачатих за допомогою екстракорпорального запліднення з використанням ДНК…

1 годину ago

Названо швидкість, за якої авто витрачає найменше пального

Водії постійно шукають способи знизити витрати пального. Один із найефективніших — рух з оптимальною швидкістю.…

1 годину ago

Американці вигадали, як видобувати літій і не вбивати довкілля

У США розробляють новий спосіб видобутку літію, який може зменшити залежність від китайських рідкоземельних мінералів.…

2 години ago