У Раді запропонували обміняти екснардепа Шуфрича на журналістів, які утримуються в РФ

Серед тисячі цивільних заручників, які утримуються у російському полоні, перебувають щонайменше 26 українських журналістів, котрих викрадено у різний час на окупованих територіях України. Про це йшлося у програмі “Звільніть наших рідних” в ефірі “Громадського радіо” 30 квітня.

Народний депутат, голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин звернув увагу, що міжнародні організації, які опікуються поверненням військовополонених, профільні громадські організації на кшталт “Репортери без кордонів”, Світовий інститут преси, Всесвітня федерація журналістів шукають механізми обмінів та повернення кожного українського цивільного заручника додому, зокрема й українських медійників.

Юрчишин підкреслив, що ситуація ускладнюється тим, що стосовно військовополонених зазвичай є міжнародний механізм повернення додому. Щодо цивільних, то їх не можна навіть вважати військовополоненими, вони насправді — заручники в Росії.

Проте українська медійна спільнота і Координаційний штаб з питань військовополонених, громадські організації, світова спільнота шукають можливості повернення українських журналістів. Наразі, за словами Юрчишина, це 26 людей, серед яких п’ятеро жінок. Стосовно ще двох журналістів інформація уточнюється.

Як акцентував Юрчишин, була навіть пропозиція, яка, на його думку, достатньо слушна. Це — обміняти колишнього нардепа Нестора Шуфрича, який, мабуть, дорогий своїм кураторам з російської влади, на всіх медійників з України, викрадених з початку війни у 2014 році під час окупації на захоплених землях, на тимчасово окупованих територіях — на Донбасі, півдні країни, в АР Крим. За словами Юрчишина, звучать й такі пропозиції, як обмінювати активи російських посадовців та олігархів на цивільних людей, котрі перебувають у російському ув’язненні.

Голова комітету розповів про основні положення постанови, яку підтримала Верховна Рада стосовно звільнення журналістів — заручників режиму лідера РФ Володимира Путіна, про дії, які здійснюють українські правозахисники задля звільнення цивільних, яких росіяни вважають нібито своїми громадянами і судять за законами РФ.

“Наше ключове завдання — аби кожна українська людина була повернута, аби кожен цивільний громадянин України повернувся додому, так само як і військовополонений”, — уточнив Юрчишин.

Ольга Степанова

Recent Posts

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

7 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

15 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

24 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

33 хв. ago

Мобілізація очима ТЦК: гучна заява про “бусифікацію”

Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…

41 хв. ago

Світло буде по 2,64 за кВт/год: у Кабміні встановили пільгові тарифи на електрику

Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…

48 хв. ago