Президент «Енергоатому» Петро Котін в декларації за 2023 рік не вказав проживання у будинку в елітному селищі під Києвом, що раніше встановили у розслідуванні «Схеми» (Радіо Свобода). Журналісти виявили, що теща президента «Енергоатому» влітку 2023-го року придбала будинок і землю під Києвом вартістю близько 7 мільйонів гривень, і там оселився сам держпосадовець з родиною. При цьому, йшлося у розслідуванні, для купівлі цього майна, а також ще трьох ділянок у селі на Київщині вартістю майже мільйон гривень, родичка Котіна не мала достатніх офіційних доходів. У письмовому коментарі «Схемам» Петро Котін підтверджував, що відвідує цей будинок, і обіцяв відобразити це в декларації.
Так у майновій декларації за 2023 рік, поданій 29 березня цього року, Петро Котін вказав, що мешкає в квартирі у Києві площею 156 квадратних метрів, яка належить його дружині.
Натомість «Схеми» з’ясували, що у червні 2023 року мати дружини Петра Котіна стала власницею житлового будинку із земельною ділянкою під Києвом, де оселився сам держпосадовець. Це двоповерховий маєток загальною площею 288 квадратних метрів, що має вихід до приватного озера, доступ до якого відкритий тільки для мешканців котеджного містечка. Згідно з договором купівлі-продажу, будинок і земля під ним обійшлися 70-річній родичці Котіна сукупно майже у 7 мільйонів гривень. З них – 6 із половиною мільйонів за дім і 350 тисяч за землю.
Котін в декларації за 2023 рік не вказав проживання у будинку в елітному селищі під Києвом
Журналістам вдалось вирахувати цей будинок за допомогою відкритого публічного акаунту у соцмережі доньки президента «Енергоатома», яка з червня 2023-го року регулярно публікувала звідти фото та відео.
Жкрналісти-розслідувачі зафіксували, як службова автівка, якою користується президент «Енергоатому», заїжджає на територію, де розташований цей маєток. Згодом це ж саме авто «Схеми» помітили біля входу в головний офіс «Енергоатому».
У відповіді на запит «Схем» напередодні публікації розслідування Котін визнавав, що дійсно користується цим будинком. «Я дійсно відвідую це помешкання і не приховую цю інформацію. Вказане мною буде зазначено у декларації, строк подання якої ще не настав», – повідомив Котін в грудні 2023 року.
На запитання журналістів, чому посадовець так і не відобразив проживання у цьому будинку в декларації за 2023 рік, Петро Котін поки не відповів.
Окрім будинку, теща Котіна у 2021 році придбала три земельні ділянки – сукупно це 30 соток – в іншому елітному селі у Київській області. Усього за цю нерухомість вона заплатила тоді близько 40 тисяч доларів (або понад мільйон гривень за тодішнім курсом).
Для придбання всього цього майна теща Котіна не мала власних офіційних доходів, йдеться у розслідуванні. Як і її чоловік, тесть Котіна. Дружина Наталія Котіна, відповідно до публічних декларацій президента «Енергоатому», не мала ані заощаджень, ані заробітної плати, щоб допомогти своїй матері купити все це майно.
У письмовій відповіді на запит «Схем» керівник держпідприємства назвав декілька джерел коштів, що дозволили його тещі придбати вищезгадане майно. Зокрема, це, за його словами, заощадження її родини «за понад 50 років трудової діяльності»; готівка, що належить її близьким родичам, які довірили вивезти її з окупованих територій, а також запозичені кошти – із розрахунку на майбутній продаж майна, що нині в окупації.
«За її словами, головною причиною ухвалення нею такого рішення були прийнятні ціни, за якими попередні власники запропонували на продаж зазначене майно. На той момент ці ціни відповідали поточним ринковим умовам з урахуванням статусу та стану майна», – зазначив Котін у відповіді «Схемам».
У січні 2024-го року в Національному агентстві з питань запобігання корупції повідомили, що розпочали моніторинг способу життя президента «Енергоатому» Петра Котіна. Про це йшлося у відповіді НАЗК на звернення групи народних депутатів від «Голосу». В основу звернення нардепів лягли факти з розслідування «Схем».
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…