Повертаються 200 або 300: у Раді розповіли про строк служби та проблеми мобілізації

Громадян України, які не надто мотивовані мобілізуватись, насправді не лякає війна як така. Насправді їх демотивує те, що Верховна Рада відмовилась встановлювати обмежені строки служби й немає варіантів хоча б на деякий час повернутись з фронту і пожити мирним життям. Про те, що думають військові та цивільні про демобілізацію та мобілізацію, народна депутатка та членкиня комітету з нацбезпеки Ірина Фріз розповіла в ефірі “Київ 24”.

Фріз нагадала, що народні депутати у законі про посилення мобілізації, прийнятий весною 2024 року, не згадали про можливість демобілізації. При цьому Кабінет Міністрів запевнив, що над цією ідеєю попрацюють і підготують законопроєкт до жовтня. На думку нардепки, відсутність можливості піти з армії — хоча б тимчасово, у відпуску, або прослуживши, наприклад, 36 місяців — демотивує цивільних, яких “лякає мобілізація”. На її думку, громадяни уникають армії не так через страх армії, як через страх, що вони звідти не вийдуть. Про це ж говорять військові, які думають, що повернуться лише “двохсотими” (мертвими) або “трьохсотими” (пораненими).

“Людей лякає не визначеність. Тому що самі військові говорять в приватних спілкуваннях і в публічних спілкуваннях, що вони можуть звідти повернутися або 200-ими або 300-ими. І це величезний ризик для війська загалом і для держави в цілому”, — пролунало в ефірі.

Нардепка також наголосила, що ідеться навіть не про демобілізацію, а про “чіткий алгоритм звільнення з військової служби”. Вона допускає, що алгоритм може бути різним. Наприклад, можна обговорити пропозицію офіцера ЗСУ Ярослава Галаса зі 128 ОДШб ЗСУ: він написав про річну неоплачувану відпустку для військових. На думку Фріз, парламентарі повинні вести дискусію і щось вирішувати, не чекаючи рішень уряду.

“[Це треба — ред.] рухати й “пушити”, щоб надати нашим військовослужбовцям, їхнім родинам, в тому числі і мобілізованим, хто буде мобілізованим, чітке розуміння, якою має бути військова служба”, — сказала вона.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

2 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago