Нове дослідження визначило “гарячі точки”, де підскочить температура набагато вище, ніж очікувалося, у міру потепління планети. Причому деякі з найяскравіших прикладів відбуваються на північному заході Тихого океану та південному заході Канади.
Про це пише newsweek. Там зазначили, що у червні 2021 року безпрецедентна дев’ятиденна спека обрушилася на північний захід Тихого океану , коли денна температура в деяких районах побила рекорди на 54 градуси за Фаренгейтом.
Літтон, Британська Колумбія, досяг 121,3 градуса за Фаренгейтом — найвищої температури, яка коли-небудь була зареєстрована в Канаді, — і наступного дня місто було знищено лісовою пожежею, яку розпалила засохла рослинність.
Протягом цього періоду сотні людей в Орегоні, Вашингтоні та Британській Колумбії померли від хвороб, пов’язаних із спекою , оскільки регіон був погано обладнаний для роботи в таких екстремальних умовах через обмежений доступ до кондиціонерів.
“Мова йде про екстремальні тенденції, які є результатом фізичних взаємодій, які ми можемо не зовсім зрозуміти”, — сказав у заяві провідний автор Кай Корнхубер, науковий співробітник Обсерваторії Землі Ламонта-Догерті Колумбійської кліматичної школи.
“Ці регіони стають тимчасовими теплицями”, – додав він.
Дослідження підкреслює, що ці надзвичайні хвилі спеки непропорційно вразили протягом останніх п’яти років, хоча спорадичні події траплялися й раніше.
У Канаді, на Північно-Західних територіях і на високих арктичних островах спостерігається тривожне прискорення температури. Висновки також поширюються на частини Техасу та Нью-Мексико в США, хоча ці райони не мають найбільшого запасу.
Дослідження виявило тенденції “розширення хвоста” — статистичні аномалії, коли максимальні температури значно перевищували прогнози.
Тоді як швидке потепління в Арктиці дестабілізує струменевий потік, що призводить до таких погодних явищ, як хвилі Россбі, які затримують тепло в певних регіонах. Дослідники попереджають, що жоден фактор не може повністю пояснити ці екстремальні спалахи.
Наприклад, смертоносна хвиля спеки на північному заході Тихого океану в 2021 році включала збіг факторів, зокрема підвищення фонової температури, висихання рослинності та атмосферні хвилі, що спрямовували тепло з Тихого океану вглиб країни.
Хвиля спеки “була настільки екстремальною, що виникає спокуса назвати подією “чорного лебедя”, яку неможливо передбачити”, — сказав у заяві співавтор Семюель Бартусек.
“Але існує межа між абсолютно непередбачуваним, правдоподібним і цілком очікуваним, яку важко класифікувати”, — додав він. “Я б назвав це скоріше сірим лебедем”.
У Сполучених Штатах хвилі спеки щорічно вбивають більше людей, ніж урагани, торнадо та повені разом узяті. У 2023 році було зареєстровано 2325 смертей — ця цифра подвоїлася з 1999 року, як показало дослідження.
Валерій Капашин, російський генерал-полковник, який усе життя працював на "благо Вітчизни", тепер змушений спостерігати, як…
У Китаї черговий високопосадовець з Міністерства оборони стає об'єктом антикорупційного розслідування. Цього разу під прицілом…
Ви їдете дорогою, насолоджуєтесь кавою, а на наступний день отримуєте штраф за "розмову по телефону".…
Надія Савченко – відома своїми нестримними висловлюваннями екснардепка і військовослужбовиця – порівняла дві ключові наступальні…
Тарифи на воду можуть подорожчати 70 грн за куб через зростаючі фінансові проблеми, з якими…
37-річна американська інженерка, провідна астронавтка Емілі Каландреллі стала 100-ю жінкою, яка вирушила в космос. Однак жінка…