До України йде новий антициклон Xelat, а синоптики знову дивують прогнозами погоди.
Синоптик Ігор Кібальчич каже, що погода по всій Україні протягом третьої декади жовтня визначатиметься впливом поля високого атмосферного тиску. Очікується переважання антициклону, в якому циркулюватиме тепла повітряна маса. І найтеплішими після 23 та 24 жовтня, будуть дні від 28 до 31 жовтня.
Синоптикиня Наталка Птуха зазначала, що не виключено, що від 20-х чисел жовтня температура підвищуватиметься й заморозки відступатимуть. Трохи зміниться й конфігурація повітряних потоків і дещо тепліша повітряна маса надійде до території нашої держави.
Також Птуха висловила сподівання, що принаймні буде без заморозків, або якщо й будуть, лише на поверхні ґрунту й досить локально. Водночас синоптикиня додала, що денні максимуми в ці дні нас можуть навіть порадувати.
Втім, +20 градусів в Україні вже не очікується. Хіба що на півдні ще може пригріти до +18.
А от в останні дні жовтня, приблизно від 28 числа, варто чекати на поступову перебудову синоптичних процесів над Європою. Очікується розвиток циклонів, які поступово рухатимуться у східному напрямку.
В Україні почне падати атмосферний тиск, а погода стане нестійкою. Пройдуть дощі, у південних областях місцями з грозами. Також посилиться вітер переважно південно-західного та західного напрямків. Водночас температура залишиться на попередньому рівні та перевищуватиме норму на кілька градусів.
Вже у п’ятницю, 1 листопада, теплі атмосферні маси поширяться майже на всю територію України, окрім крайнього заходу – Волині, Львівщини, Прикарпаття та Буковини. Водночас на півдні очікується аномально тепла погода – на Миколаївщині до +22, на Одещині – +20, в центральних областях – до +18. Прохолодніше буде у Києві та в східному і північному регіоні – до +16 градусів. Опадів не очікується. Схожа ситуація буде і 2 листопада.
Метеорологиня Віра Балабух вже надала прогноз, якою може бути зима 2024-2025 років. Заходи холодного повітря та морози, звісно, будуть, але загалом зима може видатись трохи теплішою за норму. Повітряні маси на територію України виходитимуть з району Середземного моря та Атлантики. Крім того, на погоду впливає і парниковий ефект.
Водночас, зауважила вона, метеорологи в усьому світі говорять про ризик для цієї зими через маловивчене явище – різке стратосферне потепління. Так, від цього та низки інших факторів залежатиме те, чи прориватиметься до України арктичне повітря.
Про те, що зима в Україні не буде занадто суворою, розповідала Наталія Птуха. Вона зазначила, що про точний прогноз говорити поки що зарано. Водночас можна зробити припущення, зважаючи на тенденції останніх років. Птуха нагадала, що впродовж поточного осіннього періоду (попри холодний період на початку жовтня у західних областях), спостерігається тенденція вищих за кліматичну норму температур.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…