Причини паводків у кількох центрально європейських країнах на тлі аномально теплої осені в Україні мають чіткі пояснення. Про це експерт Мережі захисту національних інтересів АНТС Олег Листопад сказав в ефірі Українського радіо.
Зокрема, експерт пояснив, що нині відбувається з погодою і чому в Україні аномально тепла осінь, а у Польщі та Чехії повені.
Він сказав, що немає нічого надзвичайного у тому, що стаються рясні опади, але питання полягає у готовності місцевої влади до таких явищ.
“Нічого дивного в паводках немає. Так само як і в якомусь посушливому періоді… Згадаємо, що і в наших західних областях не так давно теж були паводки. Нічого в цьому особливого немає. Питання у тому, наскільки ці явища сильні, і наскільки часто вони відбуваються. Ось це вже наслідки того, що називають фахівці зміною клімату, коли глобальна середньостатистична температура збільшується, а вона збільшується через те, що в атмосферу потрапляють парникові гази, тобто в атмосфері збільшується кількість вуглецю, вуглекислого газу, і через це атмосфера нагрівається”, – сказав Листопад.
У цьому зв’язку, фахівець наголосив, що чим більше вологи може назбиратися в атмосфері, тим більше опадів може випасти одночасно.
За його словами, на європейські терени прийшов циклон, і тому випала така велика кількість опадів.
Також він розповів, що в Європі існують так звані “червоні лінії”.
“Для подій, які трапляються з такою великою силою раз на 50 років, приблизно зрозуміло, куди може піднятися вода – ці умовні лінії накреслені на картах, і хто будується нижче цих ліній, ніяких компенсацій від держави він не отримає. І ніяка фірма страхувати, якщо й буде, то під такі відсотки, що власник такої нерухомості не захоче страхуватися”, – зазначив він.
Крім того, фахівець сказав, що ДСНС в Україні до 2024 року мала би розробити такі “червоні лінії”.
Також, він пояснив причини аномально теплої осені в Україні.
Листопад підкреслив, що є два способи реагування на зміну клімату.
Перший спосіб стосується боротьби зі зміною клімату, а другий – адаптування до цих змін.
“Зменшувати викиди, зменшувати використання викопного палива. Зупинити війну, зокрема в Україні, тому що горять нафтобази, горять ліси через обстріли і т.д. Витрачаються кошти на те, щоби зупинити зміну клімату”, – сказав експерт.
За його словами, українські екологи на усіх майданчиках доносять цю думку. Але, стосовно закінчення війни, експерт наголосив, що Україні треба надати максимально зброю, накласти максимально санкції на Росію і змусити Росію заплатити за заподіяну шкоду довкіллю.
Фахівець сказав, що вже не вперше в Україні спостерігається така тепла осінь, і зокрема, згадав про 2020-й рік. За його словами, тоді осінь була “ще гірша”, а опісля неї була малосніжна зима. Потім Державне агентство з водних ресурсів обмежувало водокористування. Зокрема, для енергетиків були обмеження, не вистачало води навіть у водосховищах. Пожежі, які сталися у 2020 році, були жахливими.
Нові автомобілі зазвичай оснащені сучасними технологіями, що забезпечують безпечне та комфортне водіння. При виборі оптимального авто для…
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…