Причини паводків у кількох центрально європейських країнах на тлі аномально теплої осені в Україні мають чіткі пояснення. Про це експерт Мережі захисту національних інтересів АНТС Олег Листопад сказав в ефірі Українського радіо.
Зокрема, експерт пояснив, що нині відбувається з погодою і чому в Україні аномально тепла осінь, а у Польщі та Чехії повені.
Він сказав, що немає нічого надзвичайного у тому, що стаються рясні опади, але питання полягає у готовності місцевої влади до таких явищ.
“Нічого дивного в паводках немає. Так само як і в якомусь посушливому періоді… Згадаємо, що і в наших західних областях не так давно теж були паводки. Нічого в цьому особливого немає. Питання у тому, наскільки ці явища сильні, і наскільки часто вони відбуваються. Ось це вже наслідки того, що називають фахівці зміною клімату, коли глобальна середньостатистична температура збільшується, а вона збільшується через те, що в атмосферу потрапляють парникові гази, тобто в атмосфері збільшується кількість вуглецю, вуглекислого газу, і через це атмосфера нагрівається”, – сказав Листопад.
У цьому зв’язку, фахівець наголосив, що чим більше вологи може назбиратися в атмосфері, тим більше опадів може випасти одночасно.
За його словами, на європейські терени прийшов циклон, і тому випала така велика кількість опадів.
Також він розповів, що в Європі існують так звані “червоні лінії”.
“Для подій, які трапляються з такою великою силою раз на 50 років, приблизно зрозуміло, куди може піднятися вода – ці умовні лінії накреслені на картах, і хто будується нижче цих ліній, ніяких компенсацій від держави він не отримає. І ніяка фірма страхувати, якщо й буде, то під такі відсотки, що власник такої нерухомості не захоче страхуватися”, – зазначив він.
Крім того, фахівець сказав, що ДСНС в Україні до 2024 року мала би розробити такі “червоні лінії”.
Також, він пояснив причини аномально теплої осені в Україні.
Листопад підкреслив, що є два способи реагування на зміну клімату.
Перший спосіб стосується боротьби зі зміною клімату, а другий – адаптування до цих змін.
“Зменшувати викиди, зменшувати використання викопного палива. Зупинити війну, зокрема в Україні, тому що горять нафтобази, горять ліси через обстріли і т.д. Витрачаються кошти на те, щоби зупинити зміну клімату”, – сказав експерт.
За його словами, українські екологи на усіх майданчиках доносять цю думку. Але, стосовно закінчення війни, експерт наголосив, що Україні треба надати максимально зброю, накласти максимально санкції на Росію і змусити Росію заплатити за заподіяну шкоду довкіллю.
Фахівець сказав, що вже не вперше в Україні спостерігається така тепла осінь, і зокрема, згадав про 2020-й рік. За його словами, тоді осінь була “ще гірша”, а опісля неї була малосніжна зима. Потім Державне агентство з водних ресурсів обмежувало водокористування. Зокрема, для енергетиків були обмеження, не вистачало води навіть у водосховищах. Пожежі, які сталися у 2020 році, були жахливими.
Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…
Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…