Вчені більше не лякають кліматичною кризою, яка обрушиться на планету в майбутньому — вона вже тут і світ зіткнувся з екстремальними хвилями спеки, посухи та лісових пожеж. Останні 12 місяців виявилися найспекотнішим періодом за весь час спостережень — щомісяця вчені фіксували все нові температурні рекорди, пише Science Alert.
Тепер дослідники попереджають, понад 260 мільйонів людей зіткнутися з екстремальними температурами впродовж наступного тижня — усьому виною перша значна хвиля спеки, яка вже б’є рекорди на північному сході США.
За даними Національної метеорологічної служби (NWS), тривалість цієї хвилі тепла є значною і потенційно, як вважають науковці, вона може стати найтривалішою за останні десятиліття, принаймні в деяких регіонах.
Очікується, що тепловий купол переміститься на схід від Великих озер у бік Нової Англії та принесе із собою температуру до 41°C. Навряд чи варто очікувати перепочинку і в нічний час доби — передбачається, що після заходу сонця температура триматиметься на рівні близько 20 °C.
Відомо, що тепловий купол утворюється, коли атмосферні системи високого тиску зависають над однією областю протягом тривалого періоду часу, тим самим утримуючи під собою тепле повітря. Дослідники зазначають, що нинішня теплова пастка, яка ось-ось обрушиться на Штати, настане незвично рано і, ймовірно, триватиме досить довго, щоб спричинити посуху.
За словами дослідників, сукупність таких чинників, як раннє настання, тривалість, велика кількість сонячного світла і відсутність прохолоди навіть у нічний час, збільшують небезпеку цієї хвилі спеки. Вчені пророкують, що міста в Нью-Йорку, Массачусетсі, Пенсільванії, Огайо, Іллінойсі, Індіані, Міссурі та Мічигані зіштовхуються з надзвичайним ризиком, де будь-хто, хто не має доступу до охолодження або гідратації, може зіткнутися з серйозними проблемами зі здоров’ям.
У найуразливішому становищі опиняться жителі міських районів, які, як вважають вчені, зіткнутися з екстремально спекотним явищем через ефект острова тепла, спричиненого матеріалами, що утримують тепло і використовуються під час будівництва доріг, та іншою рослинністю. Свою лепту в період неймовірної спеки також внесе і відсутність рослинності.
У результаті експерти радять за можливості залишатися вдома. Якщо виходу на вулицю не уникнути, слід пити більше води та часто відпочивати. Також слід звертати увагу на ознаки теплового стресу, а саме:
Науковці просять звертати увагу на ці ознаки у себе, близьких та оточення. За потреби слід звернутися по медичну допомогу.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…