Взимку в Україні цього року майже не було снігу і ця тенденція і надалі зберігатиметься. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на метеорологиню, заступницю начальника відділу метеопрогнозів Українського гідрометеорологічного центру Наталію Голень в інтерв’ю «Говорить Суханов».
За її словами, зміни відбулися через глобальне потепління.
«Тенденція така зберігається, що у більшості випадків, якщо ми говоримо про зими 60-70-х, навіть 80-х, то в нас на фоні мінусових значень були періоди відлиги, тобто коли температура переходила на плюсові значення. А тепер у нас можна сказати, суцільна відлига з періодами морозної погоди зимової. Тому ось такий процес відбувається завдяки глобальному потеплінню», – каже метеорология.
Втім, на її думку, якщо ця тенденція зберігатиметься, українці все одно навряд чи зустрічатимуть «Новий рік під пальмами». Морози все одно, можливо іноді, але приходитимуть взимку найближчі 30-50 років.
«Ми не кліматологи, ми тільки метеорологи і синоптики. Можливо, якщо така тенденція буде, то десь уже там до сотого року може ми і дійдемо до такого. Але це все одно неоднозначно. Тобто це не означає, що кожного наступного року в нас буде тепліше і тепліше. Все одно будуть роки, коли один місяць, а може протягом зими будуть такі періоди по три-пʼять днів, коли температура все одно буде знижуватися до морозів. І таким чином все одно поки що, думаю, в наступні 30-50 років ще морози у нас будуть», – розповіла Наталія Голеня.
Нагадаємо, наприкінці січня одразу у кількох районах Києва, а саме у Дніпровському, Оболонському та Печерському, можна помітити квітучі сакури. Очільник столичного Департаменту захисту довкілля наголосив, що цвітіння «не в сезон» шкодить рослинам.
Також «Главком» писав, що у низці областей України у січні зацвіли підсніжники. Зокрема, користувачі соцмереж публікують фото з Вінниччини, Хмельниччини, Києва та Сумщини. Квіти з’явилися майже на два місяці раніше від звичного терміну.
До слова, за даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, 26 січня у Києві було зафіксовано два температурні рекорди. Згідно з повідомленням, 26 січня у Києві максимальна температура повітря досягла 7,4°С, що на 0,5°С вище попереднього рекордного показника для цього дня 2021 року.
Безсоння та труднощі із засинанням – поширена проблема, і одна з найбільших помилок, яку роблять…
Мешканець міста Тайнань, Тайвань, спричинив чималий ажіотаж, розклавши на узбіччі суму, еквівалентну понад 7,5 млн гривень. Про…
Персонал готелів щодня стикається з сотнями клієнтів, кожен із яких має свої звички та уявлення…
Багато українських споживачів газу повідомляють про отримання повідомлень про заборгованість за сумами, які вони не…
Нове дослідження науковців із Гетеборзького університету та Інституту Альфреда Вегенера вказує на потенційно небезпечні наслідки…
У Великій Британії рішення уряду припинити прийом заяв на продовження віз за програмою Homes for…