Categories: Погода

Період рекордів високих температур «зробив перерву» – кліматолог

Липень 2024 року став другим найспекотнішим місяцем в історії нашої планети, повідомляє європейська програма спостереження за Землею Copernicus. Перервано низку рекордів найвищих температур, які фіксувалися 13 місяців поспіль, але це не означає, що з глобальним потеплінням покінчено. Про це пише Euronews.

Середня температура становила 16,91°C. Це на чотири соті градуси нижче, ніж показник липня минулого року, який утримує абсолютний рекорд.

«Ще одна примітна характеристика липня цього року – те, що на нього припали два найспекотніші дні на планеті, які коли-небудь були зареєстровані метеорологами. Тож цей місяць теж можна назвати рекордсменом, навіть при тому, що середня його температура була трохи нижчою, ніж рік тому», – каже кліматолог європейської програми Copernicus Жюльєн Ніколя.

Так чи інакше перервано низку рекордів найвищих температур, які фіксувалися 13 місяців поспіль. Але експерти Copernicus вважають, що спочивати на лаврах зарано: різниця в 4 сотих надто мала, щоб говорити про те, що загроза глобального потепління відступає.

«З наслідками глобального потепління ми зіткнулися не рік тому, коли почали фіксувати цю безперервну низку рекордів. Ми спостерігаємо їх уже кілька років, і той факт, що у липні 2024-го середні температури трохи знизилися, не означатиме, що ми подолали наслідки глобального потепління. Дедалі частіші теплові хвилі та екстремальні погодні явища почалися до цієї низки рекордів і, на жаль, продовжуватимуться після», – пояснює кліматолог європейської програми Copernicus.

На думку кліматолога, високі температури останніх місяців мають пояснення. Жюльєн Ніколя зазначає, що це глобальне зростання збігається з розвитком феномену Ель-Ніньо в Тихому океані, який має тенденцію нагрівати поверхню океанів та планети.

Однак феномен Ель-Ніньо закінчився кілька місяців тому, і зараз у Тихому океані спостерігається нейтральна погода перед приходом Ла-Нінья, холодного аналога Ель-Ніньо, у найближчі місяці.

За словами кліматолога, ще належить з’ясувати, чи відповідають рекорди, що спостерігаються в останні місяці, «переламному моменту чи радикальним змінам у кліматичній системі».

До слова, спека позначається на добробуті населення. Понад 70% усіх працівників у світі, або майже 2,5 млрд людей, страждають від екстремальних температур, випливає з опублікованої на цьому тижні доповіді Міжнародної організації праці. Як тільки стовпчик термометра піднімається вище за 34°C, продуктивність праці падає вдвічі, підрахували вчені. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 хв. ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

11 хв. ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

20 хв. ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

29 хв. ago

Путін привітав росіян з запуском нової ракети по Дніпру: Будемо продовжувати

Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…

37 хв. ago

Попередні власники лякали привидами: жінка під час ремонту у будинку знайшла приховані двері

Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…

48 хв. ago